לכל התקנת מערכת אנרגיה סולארית דרושים מספר תנאים בסיסיים
כדי לנצל אנרגיה סולארית דרושים מספר תנאים, אשר אינם קשורים רק לרצון ליצור סביבה נקייה וירוקה יותר. מערכות האנרגיה הסולארית מחייבות השקעה ראשונית, אחזקה שוטפת ותפעול נכון על מנת למצות את הפוטנציאל הטמון בהם. לצד זאת, אפשר להתעודד בעובדה שהמגמה לעבור לאנרגיה ירוקה מתחילה לבלוט בכל העולם ולא רק בישראל. המשמעות של זה עבור כל אחד באיתנו היא גם חיים בריאים יותר וגם אפשרויות ניצול טובות יותר של משאבי הטבע הקיימים: לא עוד תלות במחצבים זרים, אלא בלעדיות על אופן ייצור החשמל, שיווקו והעברתו לצרכים כלכליים ותעשייתיים.

קרא עוד בלוח המודעות הסולארי שלנו

למידע נוסף – צור קשר

בשביל אנרגיה סולארית דרושים אנשי מקצוע טובים
ראשית, במהלך התקנת מערכת אנרגיה סולארית דרושים אנשי מקצוע. אותם אנשי מקצוע צריכים להתאים בין גודל הגג למשל לבין גודל המערכת, ולכוון את הקולטנים בצורה שתנצל את הפוטנציאל בצורה מקסימאלית. במידה ונשיג את אנשי המקצוע הללו, נוכל להבטיח עבודה נקייה וטובה יותר של המערכת וכך גם להגדיל את הרווח הכלכלי מייצור החשמל.

לצורך ניצול של אנרגיה סולארית דרושים משאבים כלכליים
עוד לפני התקנת אנרגיה סולארית דרושים משאבים כלכליים. עלותה של מערכת סולארית ביתית יכולה להגיע למאות אלפי שקלים, ולכן כדאי לשריין גורם אמין אשר יעזור לנו להשיג את סכום הכסף ההתחלתי.

מעודדים את התחום מכל הכיוונים
בהפעלת מערכת אנרגיה סולארית דרושים חוקים ממשלתיים, אשר יעודדו את התחום. לצד כל מערכת אנרגיה סולארית דרושים תנאי סביבה מתאימים, שטחים, ידע בתפעול ואחזקה וכמובן שיתוף פעולה מצד חברת החשמל. אך כמו בכל תחום, גם בכל הקשור אל אנרגיה סולארית דרושים מאמצים אשר בסופו של דבר תורמים לנו גם בהיבט הכלכלי וגם בהיבט החברתי. אז מהי הדרך הטובה ביותר לצאת לדרך לקראת התקנת מערכת אנרגיה סולארית ביתית, וכיצד ניתן לעשות זאת בצורה יעילה ומשתלמת?

בכל העולם יודעים שלטובת אנרגיה סולארית דרושים אנשי כמוכם
עוד לפני הכל, כדאי לזכור כי בימים הראשונים בהם הותקנו מערכות אנרגיה סולארית דרושים היו הרבה מאוד קרקעות. בשנים בהן הטכנולוגיה לא הייתה מפותחת מספיק כדי לאפשר הצבת מערכות אנרגיה סולארית על הגג הוקדש שטח של מאות דונמים בכל רחבי הארץ להצבתן. עם זאת, במידה ורוצים לנצל את השמש טוב יותר בעזרת מערכות אנרגיה סולארית דרושים קצת יותר משטחים קטנים על גגות פרטיים. המערכות החדשות של האנרגיה הסולארית אמנם הפכו את התחום לנגיש יותר, אך עדיין קיים פער בין הצורך בשטחים גדולים לבין השטחים שקיימים בפועל.

לסיכום, דרושים לא רק אנשים אשר רוצים לנצל את המעבר לאנרגיה ירוקה לטובתם האישית, אלא גם מומחים שיעזרו לפתח את התחום. במידה ואתם מעוניינים להצטרף, שיקלו זאת בהקדם ואולי תמצאו קריירה חדשה.