סאנדי – אנרגיה סולארית סאנדי ישראל

עם תג מחוייבות חברתית, קהילתית וסביבתית, חברת סאנדי שמה לה למטרה, להביא את פתרונות האנרגיה הסולארית לכל משק בית, עסק או יישוב בישראל ולהראות את היתרונות ואת הכדאיות הכלכלית שבמערכת סולארית. במדינה שבה השמש זורחת כל הזמן, גם בסאנדי יודעים שהפוטנציאל גדול ויודעים לספק ללקוח הסולארי את הפתרון המתאים על מנת להנות ממערכת סולארית מחוברת רשת בעלת יתרון סביבתי וכלכלי.

בסאנדי פיתחו שלושה מודלים סולאריים, על מנת לשווק ללקוחות השונים את הפתרון המתאים להם ביותר

1.    מימון מלא – מערכת סולארית בהקמה ובמימון מלאים של סאנדי, כאשר בעל הקרקע או הגג שעליו מוקמת המערכת איננו חלק מהרווחים שהמערכת מייצרת עבור החשמל הסולארי. בעל הנכס מתוגמל בחשבון החשמל שלו או על ידי דמי שכירות קבועים לתקופה ארוכה.
2.    שותפות – הבטחה של תשואה לבעל הקרקע על ידי שיתוף פעולה בנכס, עם החברה. חלוקה של העלויות ושל הרווחים בין שני השותפים. תקופת השותפות ארוכה, כזמן ההחזר הכספי של המערכת.
3.    מכירה של מערכות סולאריות – בדומה לחברות סולאריות נוספות בישראל, מכירת והתקנה של מערכות סולאריות שונות ללקוח הסופי, כולל התקנה, חיבור לרשת החשמל הארצית ותחזוקה.

כל התקנה של מערכת סולארית דורשת כמובן סקרי היתכנות כלכליים והליכים בירוקרטיים ומנהלתיים מול גופים שונים. את כל התהליך מבצעת חברת סנדי בשיתוף עם הלקוח. סקר ההיתכנות הוא אולי החלק החשוב ביותר שיגיד אם השטח המוצע למערכת, הכיוון שלו מול השמש וגורמים נוספים מתאימים למערכת שתהיה כדאית כלכלית. ההליכים הבירוקרטיים כוללים כמובן את החיבור לחברת החשמל, אישור מבנה וחוזק יסודות, תכנון סביבתי של המערכת והתאמה לרשת החשמל המקומית וכן את חישובי הנגישות, הולכת החשמל והאפשרות לתחזוקה של המערכת כולה.

חברת סאנדי יכולה להתגאות במערכות סולאריות שהתקינה ברחבי הארץ ומהווים את הפנים של החברה כלפי הלקוחות החדשים וכלפי השוק הסולארי בישראל. בין הפרוייקטים הנבחרים של חברת סאנדי נמצא היקב בדלתון, 100 קילו וואט של מערכת סולארית על גג היקב, עם פאנלים של חברת סאן פאוור Sun power . היקב בדלתון הוא אחד הבודדים בישראל שמחזיק שתי מערכות של 50 קילווואט, צמודות, לאותו ללקוח.

פרוייקט נוסף שנמצא בתהליך התהוות הוא השיתןף פעולה עם אורמת להקמת גג סולארי של שישה עשר דומנים, לייצור כולל של 1 מגה וואט חשמל סולארי. החלק הראשון של המערכת הגדולה ביותר בישראל כבר עובד מאוגוסט 2009 ושאר שלבי ההתקנה כבר סיימו את שלב התכנון. התקנות נוספות של סאנדי קיימות במרחצאות הנגב, קרית אונו, מספר בתי ספר בתל אביבי ועוד.

Sunday Energy בע”מ
רחוב ירושלים 34, בית גמלא, רעננה 43501
טלפון: 09-7754669