הלוואה לרכישת מערכת סולאריתהתמונה הסולארית בישראל מתבהרת ככל שהזמן עובר והשמש יוקדת. אי אפשר יותר להתעלם מהפתרון של ייצור חשמל סולארי נקי, אי אפשר להגיד שזה לא עובד או שלא ניתן להקים תחנות פרטיות ומסחריות לייצור חשמל סולארי. כל הפרטים על עלויות המערכות הסולאריות, על מתן הלוואה לרכישת מערכת סולארית, על החזר שנתי והחזר בתום תקופה נמצאים על השולחן וכבר על הגגות.

צור עימנו קשר למידע אודות מימון למערכות סולאריות

החסם הכי גדול להקמת של מערכת סולארית היא עדיין המימון. ישנם תנאים למתן הלוואה לרכישת מערכת סולארית שלא כל אדם יכול לעמוד בהם בגלל היותו לקוח פרטי או בגלל היותו לקוח עסקי ( שם עלות המערכת גדולה בהרבה ). בשני המקרים, אפשר להראות על פי החישובים, שתוך 12 שנים, בהנחה שהתנאים הנוכחים יישארו כמות שהם, שהתקנת מערכת סולארית היא עסק ירוק וכלכלי כדאי.

באם מדובר בלקוח פרטי, בנקים רבים בישראל וחברות יזמיות פרטיות מוכנות לתת הלוואה לרכישת מערכת סולארית, אשר מבטיחה את ההקמה והתפעול של המערכת לתקופה של עשרים שנה. מערכות ביתיות מוערכות בסביבות 150,000 שקל, ההלוואות הניתנות מכסות יותר מ 85% מהסכוo הנ”ל. שלל פתרונות המימון הללו ניתנות לתקופות קצובות של 10 שנים על ידי מתן אשראי תרכני לא צמוד בריבית משתנה ( לרוב צמוד לפריים ).

לקוח סולארי עסקי, אשר מיועד להתקין מערכות סולאריות גדולות בהרבה, זקוק לתמיכה כלכלית ולהלוואה גדולה בהרבה לרכישת מערכת סולארית. התקנה של מערכות סולאריות של 50 קילו וואט עולה כמה מאות אלפי שקלים ולמרות ההחזר החודשי הגדול מחברת חשמל, עדיין יש צורך בהלוואה רצינית, לרכישת מערכת סולארית.

הלוואה לרכישת מערכת סולאריתכל מערכת, לא משנה מה גודלה, נסמכת על מחירה של חשמל ירוק לחברת החשמל. עלות של קילו וואט שלקוח סולארי מוכר לחברת החשמל הוא 2.01 שקלים על פי התקנות החדשות וזוהי ההתחלה של החישוב. השלבים הבאים לבדיקה הם גודל המערכת המוצעת ועלותה של אותה מערכת. החזר כלכלי נומינלי של הלוואה לרכישת מערכת סולארית נע בין 10-12 שנים ועל פי הנתון הזה מחשבים את ההחזרה החודשית. בהנחה שהלקוח עומד בתנאים למתן הלוואה לרכישת מערכת סולארית בנקים, חברות פרטיות ופתרונות מימון נוספים חוץ בנקאיים הם הפתרון ללקוחות שמיעדים לעצמם התקנה של מערכת סולארית