סולאראדג'עוד גיוס כסף משמעותי לחברה ישראלית בתחום האנרגיה הסולארית. חברת סולאראד’ג, בעלת טכנולוגיה ייחודית לייעול ביצועים של תאים סולאריים, גייסה לאחרונה גיוס כסף רב מארה”ב.

תאגיד האלקטרוניקה האמריקאי ג’נרל אלקטריק, הוא זה שהשקיע בסולאראדג’, אשר מצידה לא מסרה את סכום הגיוס המדייק וכבר גיסה בעבר סכומי כסף משמעותיים. בגיוס האחרון של החברה מחודש דצמבר 2008 השקיעו קרנות הון סיכון ישראליות מרכזיות כ 23 מליון שקל. בעבר גייסה החברה 35 מליון דולר ממקורות נוספים.

סולאראדג’ מפתחת כיום טכנולוגיה בתחום שהוא כנראה החם ביותר בתחום המערכות הסולאריות, מה שמקבל עליה כנראה לגייס סכומי כסף נכבדים פעם אחר פעם. החברה עוסקת בייעול הניצולת של הפאנלים הפוטו וולטאים שכיום היא אינה גבוה, מה שגורם להם להיות יקרים, לתחום להיות לא כלכלי ומאלץ את הממשלות לתת תמריצים.

השבבים והתוכנה שפיתחה סולאראדג’ מפקחים על הזרם החשמלי ומשפרים את פעילות הפאנלים הסולאריים ב 15-20% לעומת הקיימים בשוק. חברת GE תשמש לא רק כמשקיעה בחברה אלא תהיה שותפה לפיתוח של ממירים חדשים, כל אחד בהספק של מאות קילו-וואט. בחברה צופים הזמנות למוצריה בהיקף של 60 מגה וואט ב 2010.