כיום כבר ידוע, כי הצבת מערכות סולאריות על גגות היא אחד הפתרונות היצירתיים והיעילים לצורך ייצור אנרגיה. אך בעוד רובנו מתרכזים רק בקשר בין מערכות סולאריות לגגות פרטיים, ישנו תחום אשר מתפתח בצורה לא פחות מהירה: מערכות סולאריות על גגות מבני ציבור. נדמה כי מערכות סולאריות על גגות מבני ציבור הן דבר מתבקש. אם נשים לב נגלה כי רוב מבני הציבור הנם גדולים ורחבים, וכתוצאה מכך הגגות שלהם הופכים להיות אידיאליים עבור הצבת מערכות סולאריות. מערכות סולאריות על גגות מבני ציבור

בנוסף, מערכות סולאריות על גגות מבני ציבור אינן פוגעות ברווחה האישית של התושבים ולמעשה פועלות לטובתם. בעזרת ניצול נכון של מערכות סולאריות על גגות מבני ציבור ניתן להשיג אנרגיה עבור חלק גדול מאוד מהציבור, ללא עלות או השתתפות מיוחדת. עוד צריך לקחת בחשבון, כי המשאבים של מוסדות הציבור גדולים יותר מאשר המשאבים הפרטיים, ולכן הם גם לא חייבים לפנות אל גורמי מימון. במילים אחרות, הצבת מערכות סולאריות על גגות מבני ציבור יכולה להתקבל רק כתוצאה מצורך ללא התערבות של גורמים חיצוניים.

למידע על השכרת גגות למערכות סולאריות – פנה לאחד מנציגנו

מבני ציבור רבים כבר זכו
היות והיתרונות כל כך ברורים, המגמה להציב מערכות סולאריות על גגות מבני ציבור כבר התחילה. בנובמבר 2010 לא פחות מ-30 מבני ציבור בעיר ראשון לציון קיבלו תוספת של קולטים על הגג, כאשר בהמשך ייבחרו גם גגות אחרים המתאימים לצורך. העובדה שישראל היא מדינה חמה בעלת שמש חזקה ברוב ימי השנה הופכת את הניצול של מערכות סולאריות על גגות מבני ציבור ללא פחות ממתבקש. למעשה, גם בחיפה, בשוהם ובקיבוצים רבים בארץ החלו חברות כלכליות לבחון אופציה למימוש והצבת מערכות סולאריות על גגות מבני ציבור.

מכרז למען כולם
החברות המבצעות את העבודות משתנות, כאשר הן נבחנות על ידי מכרז המוצע להן. האינטרס של העיריות ושל הבעלים השונים של מבני הציבור הוא כמובן לקבל את ההצעה הנמוכה ביותר, כאשר בד בבד יש לבדוק את האמינות והמקצועיות של הקבלן. ניתן להתייחס אל מערכות סולאריות על גגות מבני ציבור כאל חלק מרכוש הציבור, ולכן ישנה רגישות גדולה יותר לידיים המבצעות. כאשר מדובר על לקוח פרטי האינטרסים שלו ברורים ולגיטימיים, בעוד כאשר מדובר על מערכות סולאריות על גגות מבני ציבור השאיפה היא לרווח מקסימאלי עבור כל הגורמים.
כך ננצל את המשאבים הטבעיים בצורה נכונה

סביר להניח, כי בשנים הבאות נראה עוד ועוד הצבה של מערכות סולאריות על גגות מבני ציבור, מה שיכול להבטיח לכולנו עתיד ירוק ובריא יותר. השאלה, כיצד נבחר לעשות במערכות אלו שימוש, עדיין פתוחה, אך אם נחשוב בצורה בהירה, נגלה שהתשובות ברורות מאליהן, משום שכולנו צריכים לנצל את המשאבים הטבעיים – בעיקר כאשר מדובר על תחומים הקשורים לרווחת הציבור.