מערכת סולאריתמערכת סולארית הידועה יותר בשם מערכת אנרגיה סולארית, היא אולי החלום הרטוב ביותר של כל נאמני איכות הסביבה וכל מי שמאמין שאכן אנרגיה חינם, אנרגיה ירוקה והפחתה משמעותית של זיהום אוויר היא הפתרון שאליו צועד המין האנושי.

כיום, עשרות שנים לאחר שהבינו מדענים שאנרגיה מהשמש יכולה להפיק חשמל סולארי נקי ויעיל, כבר יודעים כולם שמערכת סולארית זה לא דבר רחוק שלא ניתן להשגה. גם בישראל, באיחור ניכר אחרי ארה”ב, אירופה ומדינות באסיה, אפשר לראות עשרות של התקנות של מערכות סולאריות על גגות פרטיים, על רפתות ומשקים חקלאיים ובשטחים פתוחים בנגב ובגליל. מערכת סולארית מייצרת את החשמל הנקי ביותר לאורך זמן ומשמשת ללא ספק כפתרון האידיאלי לייצור אנרגיה מתחדשת.

הטכנולוגיה הנפוצה בכל אחת מהמערכות הסולאריות שניתן למצוא בארץ, היא הטכנולוגיה של התאים הפוטו וולאטיים. שכבות של סיליקון שסופגות את האנרגיה שמצויה בקרני השמש ואוספים אותם למצברים וקבלים במערכת הסולארית. ממירי מתח וחיווט עשיר יודע לקחת את האנרגיה ולהזרים אותה לשימוש מיידי (תאורה, תנועה, צילום ועוד) או להזרים את החשמל הסולארי לתוך רשת חשמל קיימת, ובכך לזכות את בעלי המערכת הסולארית בחשבון החשמל החודשי.

מערכת סולארית ביתית מגיעה עד יכולת לייצר KW 5 של חשמל לאורך השנים, ישנם מערכות שפועלות כבר מספר שנים כאשר ההתחייבות היא לפרק זמן של 25 שנה. המערכת יכולה להגיע לסדר גודל של 40,000 שקלים. מערכת סולארית עיסקית מגיעה עד רמות של KW 50 ו- KW 100, אילו מערכות שמחייבות מימון סולארי אמיתי ומחירם עולה על 150,000.

כחלק מהבנייה הירוקה, כפי שהיא מתוכננת ונבנית ללקוחות בארץ, מערכת סולארית מהווה את מקורה האנרגיה לבית. אלמנטים נוספים של שמירה על האנרגיה, שימוש נכון באור ובבידוד ויכולות מתקדמות לשימור מקורות חשמל הם המסגרת השלמה של תכנון ירוק לבית ירוק. מערכת סולארית מתאימה לבית חדש או לבית קיים במידה ונשמרים אלמנטים של חשיפה ישירה לשמש מכיוון דרום, אי הצללה, שטח פנים של 50 מטרים רבועים לפחות ומינימום אבק זמין. במידה והגג שלכם עומד בדרישות, הגיע הזמן להתעניין ברכישת מערכת סולארית.

לקבלת מידע נוסף על מערכת סולארית ביתית או עיסקית, ניתן ליצור קשר או להשאיר הודעה בפורום הסולארי