היום, יש שיטה מיוחדת, חסכונית ומהפכנית במיוחד להארה של המרחב הציבורי. אנחנו מדברים כמובן על תאורת רחוב סולארית. תאורת רחוב סולארית היא למעשה שדרוג של הפתרונות הסולאריים הפרטיים. בתחילה, החברות הסולאריות יצרו בעיקר תאורת רחוב סולארית עבור אנשים שחיפשו תאורות לשבילים פרטיים או לגני אירועים גדולים במיוחד. אנשים אלו היו זקוקים לפתרון של תאורת רחוב סולארית, שכן הם היו צריכים להאיר שטח גדול במיוחד. אולם, בשנים האחרונות אנחנו רואים שינוי בתחום, וגופים רבים בעולם עושים שימוש בפלטפורמה המיוחדת של תאורת רחוב מהפכנית.

תאורת רחוב סולארית בכל העולם
בואו ניקח לדוגמא את ברלין. עיר הבירה הגרמנית יכולה ללמד אותנו דבר או שניים בנושא תאורת רחוב סולארית. חשוב לזכור שברלין היא אחת הערים הגדולות והסואנות ביותר באירופה ואף בעולם. מיליוני אנשים חיים בה ועוברים בה מידי יום. למרות כל זאת, ואולי בגלל כל זאת, העיר נחשבת למובילה בתחום של תאורת רחוב סולארית. שכונות ורחובות רבים בתוך ברלין, מוארים בשיטה של תאורתשל אנרגיה סולארית.

תאורת רחוב סולארית

איך זה עובד? כל אחד יודע שתאורה סולארית פרטית לדוגמא, לא מחוברת לשום רשת. זה כמובן נח מאד כשאנחנו רוצים חצר פרטית. אולם, תאורת רחוב סולארית בכל זאת צריכה להיות בבקרה מסוימת, משום שמדובר בעניין שהוא מציל חיים – תאורה בלילה היא חיונית עבור הולכי הרגל והנהגים כאחד. לכן תאורת רחוב של אנרגיה סולארית מחוברת למרכז בקרה שמנטר אותה ודואג שתוטען לאורך שעות היום. עם זאת, החיסכון המרכזי עדיין מתקיים, שכן כידוע ההטענה עצמה – לא עולה אגורה.

לא רק ברלין עושה שימוש בפיתרון המתקדם של תאורת רחוב סולארית. אפילו בדובאי הבינו את היתרונות, ולאחרונה שדה התעופה של דובאי שהוא מהגדולים והמפוארים בעולם, עבר שדרוג כולל וכולו עובר בעזרת תאורת רחוב מאנרגיה סולארית. כמו שאתם יודעים בשדה התעופה עניין התאורה בלילה הוא קריטי במיוחד לנושא של המראות ונחיתות. למרות זאת, בעזרת תאורת אנרגיה סולארית מצליחים בדובאי לשמור על רמת בטיחות גבוהה, מה שמוכיח שמדובר בסוג תאורה שהוא בטיחותי לא פחות, ואף יותר מהתאורה החשמלית הרגילה.ממש כמו תאורת גן סולארית.

היתרונות של תאורת רחוב סולארית
למה תאורת רחוב סולארית היא בטיחותית כל כך? צריך להבין, כי תאורת רחוב סולארית מונעת מצב אחד – מצב של התחשמלות. במרחב הציבורי יש הרבה ילדים ובעלי חיים שחשוב לנו להגן עליהם. תאורת גן סולארית היא בטיחותית לחלוטין, וגם אם נגועים בה – לא ניזוקים ולו במקצת.
אפשר לרכוש היום תאורת רחוב המופקת מאנרגיה סולארית שמגיעה במספר גדלים וצורות, כך שהיא יכולה להתאים לכל רחוב, בכל סגנון שהוא. חשוב לציין לסיום, שגם בישראל מתחילים להבין את החשיבות של תאורת רחוב סולארית. עיריית רמלה ערכה לאחרונה פיילוט בנושא, והאירה רחוב בעזרת תאורת רחוב סולארית, ונראה כי היא נחלה הצלחה בתחום.