שילוט סולארי זה פתרון פשוט ויעיל לניצול נכון של אנרגית השמש, לצרכים יום יומיים. בניגוד למערכות אנרגיה סולארית שמזרימות את החשמל שהן מייצרות ישירות לרשת החשמל הארצית, פתרונות כמו שילוט סולארי משתמש באנרגיה לטובת האפליקציה באופן כמעט מיידי. זמינות מערכות התאורה הסולארית היא גבוהה, מה שמייצר ביקוש הולך וגובר וכמובן שימוש רב יותר בתאורה שכזו אל מול תאורה רגילה.

שילוט סולארי

שילוט סולארי הוא כאמור שילוט שנסמך על האנרגיה הסולארית, במשך שעות היום, פאנלים סולאריים קטנים שמוטבעים בחלק הדרומי של השילוט קולטים את אנרגית השמש ומצברים יעודיים אוגרים את החשמל. בשעות החשיכה אותו חשמל סולארי יוצא מהמצברים לטובת שימוש יעודי בשילוט עצמו. גם השילוט הסולארי משתמש בתאורת לדים ברוב המקרים, אשר צורכים הרבה פחות חשמל מנורות להט שכולם מכירים. שילוט סולארי הוא פופולארי ולא עולה הרבה יותר מכל שיטת שילוט רגילה, חברות ישראליות שפועלות בתחופ כבר גילו את היתרונות ומתקינות ללקוחות מערכות שילוט סולארי

התוצאה של שילוט סולארי הוא תאורת רחוב או תאורה עיצובית, אשר משתמשת באור השמש לטובת אנריגה סולארית ומשתמשת בפתרון של אנרגיה חלופית במקום חשמל שמיוצר בתחנות פחמיות. חשוב לציין שפתרון של תאורה סולארית טוב יותר אפילו מתאורה רגילה שמוזנת מתוך מקור של פאנלים סולאריים משתי סיבות. האחת, גם אם החשמל מיוצר במערכת סולארית פוטו וולאטית במקום אחר בארץ, ההובלה של החשמל והניוד שלו צורכים אנרגיה נוספת, במקרה של תאורה סולארית איסוף ושימוש האנרגיה צמודים. הסיבה השניה היא השימוש בלדים כמקור התאורה, אשר צורכים הרבה פחות חשמל.

שילוט סולארי בישראל כבר נמצא בשימוש בישראל, בעיקר בשכונות מגורים חדשות, כאלו שניבנות עם פנים לעתיד ירוק יותר, אזורי תעשיה חדשים, אשר מוקמים ברחבי הארץ גם כן עם ניסיון לחיסכון באנרגיה ומים,  פארקי משחקים, מקומות ציבוריים ועוד

כחלק מהגישה החדשה לעולם ירוק יותר וכחלק מהמאבק לקידום מערכות אנרגיה סולארית והתקנות של יותר ויותר קילו וואטים ירוקים, השילוט הסולארי בא בעצם לחסוך השקעה. תאורת רחוב שדולקת כל הלילה צורכת חשמל רב, על אחת כמה וכמה אם מדובר ברחוב שלם, שכונה או עיר. במקרים שכאלו, היתרונות הסביבתיים והכלכליים של תאורה סולארית אף גוברים.