המכסות הסולארית כוד לא התפרסמו וחברות סולאריות רבות מחכות לשמוע כמה חשמל סולארי של מערכות יוכלו להתקין למערכות שלהם וללקוחות שלהם ברחבי הארץ. מתוך חברות רבות של שמביאות את הפאנלים והממירים לישראל, מתוך רשימת החשמלאים המוסמכים, מתוך רשימת מהנדסי הקונסטרוקציה והרתכים שעבדו בשוק הסולארי עד סוף 2009, אפשר למצוא שני סוגים כרגע, אלו שכבר אינם ואלו שישנם.

מי שוויתר על השוק הסולארי בגלל בעיות מזומנים, סחבת של הממשלה או כל סיבה אחרת, כבר לא נמצא במשחק, אבל החברות הגדולות, הרציניות עם צבר ההזמנות, נמצאות גם נמצאות וממש לא מחכות למכסה החדשה. מה שבוער היום זה שוק המערכות הביתיות, כאן אין מכסה. חברות מתקינות רבות, בגיבוי החברות אותן הן מייצגות מחו”ל ( יצרני הפאנלים והממירים ) פונים לשוק הפרטי ומתקינים מערכות קטנות על גגות פרטיים. נכון שההחזר ארוך יותר והעיסקה קטנה יותר, אך העסק עובד.

בנוסף למערכות האנרגיה הסולארית הביתיות שלא נמצאות ברשימת מכסות סולאריות שאמורה להתפרסם, ישנו צבר הזמנות בתוך המכסה הקודמת. כלומר, חברות מתקינות היום מערכות של 50 קילו וואט מעיסקאות שנסגרו לפני כמה חודשים ונמצאותתחת אישורים של מכסות סולאריות קודמות.

מעבר להתקנות, אותם חברות פועלות בתחומים נוספים על מנת לשרוד ומציעות ללקוחות שירותים נוספים, כמו שירותים מתקדמים ותחזוקה. אחד התחומים הפופולאריים הוא שירותי ניקיון לפאנלים סולארים, אם בשיטות אוטומאטיות ואם בשיטות ידניות. ניטור של המערכת באופן רציף, כמה חשמל מיוצר והאם ישנן בעיות בנצילות, פתרון בעיות של נצילות או ממירי מתח שרופים ועוד. כל החבילה אמורה כמובן לדאוג שהמערכת הסולארית תייצר כמה שיותר חשמל סולארי כל שעה ותעבוד באופן רציף.

על מנת לראות את השוק הסולארי ממשיך וגדל, בעיקר בישראל, יש צורך בשני דברים דחופים. הראשון הוא מכסה חדשה שהוכרזה בכנס אילת אילות ועוד לא ירדה לעם, אותה מכסה תביא את ההתקנות הסולאריות לפיק חדש ותעורר את השוק מחדש, כפי שהיה בסוף 2009. הדבר השני הוא הורדה של חסמים ממשלתיים ובירוקרטים, עידוד שינוי יעוד קרקעות לטובת השוק הסולארי, פתיחה של אפשרויות לעסקים ועוד.