הקורס יופעל ע”י מטריקס גרינטק קולג’ – חטיבת הקלינטק של ג’ון ברייסlogo greentech

לראשונה בישראל נפתח השבוע קורס מנהלי פרוייקטים סולארים בפיקוח ממשלתי. הקורס יתקיים במטריקס גרינטק קולג’, המכללה לטכנולוגיות הקלינטק והסביבה – חטיבת הקלינטק של ג’ון ברייס.

הקורס עוסק בכל ההיבטים הדרושים למנהלי ומתכנני פרוייקטים סולאריים ובכללן סוגיות סביבתיות, חשמל ואלקטרוניקה, בדיקות, תיעוד ובקרה, בטיחות, עבודה בגובה, עבודה מול מערכות רגולטוריות

לקורס נרשמו כ- 20 איש, כאשר הגיל הממוצע שלהם הוא 50. הקורס הינו קורס הסבה המאפשר לאנשים ללא רקע בתחום להשתלב באחד ממנועי הצמיחה של מדינת ישראל ושל העולם בכלל. בוגרי הקורסי יוכלו להשתלב כמנהלי פרוייקטים בחברות סולאריות או לפעול כיזמים עצמאיים בתחום הסולארי.

דוד בונלי, ממונה אזורי ת”א והמרכז באגף להכשרה ולפיתוח כח אדם – במשרד התמ”ת מסר כי זהו למעשה מסלול הלימודים הראשון בישראל, בו יוכשרו מנהלי פרוייקטים סולאריים בפיקוח והכרה של משרד התמ”ת,

דוד בונלי ממונה האזורי רואה חשיבות רבה בהכשרת עובדים בתחום של טכנולוגיות חדשות ומתפתחות בנושא האנרגיה הירוקה. יודגש כי בכוונת המשרד לעודד הכשרת עובדים ליישום האנרגיה הירוקה בכל תחומי הפעילות במשק. יצויין, כי עד היום העוסקים בניהול פרוייקטים סולאריים למדו בחו”ל אך לא היו לימודים מוסדרים בפיקוח המדינה.

הממונה האזורי מציין כי בוגרי הקורס יקבלו תעודה מטעם משרד התמ”ת ויהוו למעשה את הדור הראשון בישראל של מנהלי פרוייקטים סולאריים רשמיים. כמו כן, תחום זה נותן מענה למוסבים בני 45+ אשר תורמים מניסיונם הרב.

לדברי יריב ענבר, מנכ”ל משותף במכללת מטריקס גרינטק קולג’, “אנו שמחים להיות המכללה הראשונה בישראל הפועלת בצמוד למדיניות מדינת ישראל ומשרד התמ”ת, אשר תעניק בנוסף לתעודה מקצועית מטעמה, גם תעודה ממשלתית לבוגרים. התחום שתפס תאוצה בשנה האחרונה יוסיף לגדול משמעותית בשנים הקרובות. נכון להיום נמצאים בישראל מעל- 2000 גגות סולאריים בשלבים שונים של אישורים אך אין מספיק כוח אדם שיוכל לבצע את הפרוייקטים”.

לרשות הלומדים בקורס מנהלי הפרוייקטים הסולארים עומדת מעבדת ההתנסות הסולארית הראשונה בישראל שהוקמה בליווי צמוד של משרד התמ”ת. בנוסף יוסמכו הלומדים לעבודה בגובה.

קלינטק הינו תחום צומח של טכנולוגיות ושירותים לפתרון בעיות הנובעות מהמשבר הסביבתי הגלובלי במטרה לשמר את משאבי כדור הארץ ולצמצם את הנזק הסביבתי. יזמים וחברות קלינטק עוסקות בפיתוח מוצרים ושירותים חדשים בתחומי האנרגיה, מים, פסולת, מיחזור וכדומה. תחום הקלינטק צומח בקצב מהיר וסומן כמנוע הצמיחה העולמי הבא.

התפתחות השוק בשנים האחרונות מביאה עימה כבר כעת צורך באנשי מקצוע מיומנים ומנוסים בעלי ידע והכרות עם תחומי הקלינטק למגוון רחב של תפקידים ובכללם: ניהול, פיתוח, תכנון, הנדסה, שיווק, מכירות, פיתוח עסקי ועוד.

על פי הערכות הארגון האירופאי לתעשיות פוטו-וולטאיות (EPIA) בשנת 2013 יהיו בישראל מעל 10,000 עובדי קלינטק בתחום הסולארי.

אודות

מטריקס גרינטק קולג’ – חטיבת הקלינטק של ג’ון ברייס הדרכה והמכללה הראשונה בישראל לחינוך, הכשרה, והסבה למקצועות הקלינטק, הוקמה במטרה להצמיח את תעשיית הקלינטק הישראלי ולקדם את ישראל למעצמה מובילה בתעשיית הקלינטק העולמית. המכללה מציעה מגוון רחב של השתלמויות וקורסי הכשרה והסבה למקצועות המקדמים שמירה על הסביבה, פיתוח, יישום ושיווק טכנולוגיות ירוקות. אנו במטריקס גרינטק קולג’ מאמינים שהכשרה למקצועות עתיד סביבתיים הינה המפתח לחיזוק הכלכלה הישראלית, יצירת תשתית לעצמאות אנרגטית ושימור המשאבים לטובת דור העתיד.

IMG_5664
IMG_5662
IMG_5638