חברת החשמלעל פי הנחיות משרד התשתיות והחלטות ממשלה, ייצור של אנרגיה סולארית מקבל עדיפות ותנאים טובים הן ללקוחות פרטיים והן ללקוחות עסקיים. אם יהיה לנו כאזרחים פרטיים או כבעלי עסקים ויזמים לייצר חשמל סולארי בעידוד הממשלה, גם למדינה וגם לסביבה זה יתרום. מעל הכל נמצאת חברת חשמל, סולארי זה גם הכיוון שהיא צועדת אליו.

ייצור של חברת חשמל סולארי זה עתיד שעוד יתממש, שכן גם בחברת החשמל רואים את היתרונות הסביבתיים והכלכליים בייצור של חשמל סולארי. כרגע מי שיכול ליהנות מייצור חשמל סולארי, נקי וכלכלי הם האזרחים. חברת חשמל מעניקה יתרונות ומסבסדת את המערכות הסולאריות בשתי רמות:

ברמה פרטית, ללקוח מותר להתקין מערכת סולארית של עד 15 קילו וואט ולהזרים את העודפים לחברת חשמל סולארי, קרי לרשת הציבורית. על כל קילו וואט שהיצרן מזרים לרשת הוא מתוגמל ביותר משני שקלים. כל לקוח פרטי רשאי להקים מערכת סולארית ביתית בהתאם להנחיות ועל פי התקנים.

חברת חשמל סולארי

חברת חשמל סולארי

ברמה עסקית, ללקוח מותר להתקין מערכת סולארית של עד 50 קילו וואט וליהנות מאותו החזר כספי, 2.01 שקלים. לאורך 20 שנה. את החשמל הסולארי מזרים הלקוח העסקי לרשת החשמל כמובן ומקבל צק יפה מחברת חשמל כל חודש. כמובן שבמערכת סולארית עסקית מדובר בהשקעה גדולה הרבה יותר ממערכת של 15 קילו וואט.

לקוח שמעוניין, בייצור לחברת חשמל סולארי מהמערכת שלו, יחויב להסכם הצטרפות מול חברת החשמל, הרשויות והמדינה, מה שיכול לקחת קצת זמן. כמובן שכל ההיתרים לא כוללים את התקנת המערכת עצמה, על כל המשתמע מכך. חברות פרטיות ובנקים בישראל זיהו גם הם את הפוטנציאל של מכירת חשמל סולארי לחברת החשמל ומעניקות הלוואות ומימון סולארי ליזמים פרטיים או עסקיים על מנת לעזור להם להקים מערכת סולארית ולהתחבר לרשת החשמל.

רוצה לראות את חברת חשמל סולארי במקום שימוש בפחם או בנפט, זה ייקח עוד קצת זמן, אך עם בדיקה נכונה ומימון סולארי מגוף רציני גם אתה יכול להיות בעלים של מערכת סולארית וליהנות מייצור של חשמל סולארי נקי ומפירות השקעה סולארית.

אפשרות התגובות סגורה