ענף האנרגיה הסולארית צומח בקצב מהיר בשנים האחרונות מאז נכנסו לתוקף התקנות המתגמלות את בעלי המערכות הסולאריות המוכרים את החשמל המיוצר לחברת החשמל. למרבה הצער גם הפורצים שהתמחו עד כה בגניבת ציוד חקלאי ותעשייתי הבחינו במגמה זו ומכת הפריצות למבנים עליהם מותקנות מערכות סולאריות מוכרת היטב לעוסקים בתחום.

לרוב גניבת מערכות סולאריות היא עבודה קלה לגנבים. ניתוק הפאנלים מקונסטרוקציית המתכת בעזרת מברגה פשוטה יכולה להתבצע תוך מספר דקות. מיקום המתקנים על גגות מבני תעשייה וחקלאות באזורים מבודדים גורם לכך שבחלק גדול מהמקרים חברות האבטחה מגיעות למקום לאחר שהגנבים הסתלקו עם הפאנלים היקרים.

מערכת המיגון הייחודית -SOLARIS ENERGY

SOLARIS ENERGY הינה חברה המתמחה בתחום התכנון, הביצוע וההקמה של מערכות סולאריות ומשלבת את כל האלמנטים הנדרשים להצלחת הפרויקט.

ענף המיגון בחברת SOLARIS ENERGY מציע מספר פתרונות למיגור התופעה המתגברת של גניבת הפאנלים תוך תשומת לב לצרכים ולהגבלות הייחודיות למערכות מסוג זה. מחלקת ההנדסה בחברה פיתחה מס’ אמצעי מיגון ייחודיים שאף אושרו כפטנט רשום.

רתק מעגן

החברה משתפת פעולה עם חברות השמירה ומוצריה מוכרים ומומלצים ע”י כל חברות הביטוח.

סולאריס אנרג’י היא החברה הראשונה בישראל שפיתחה ומשווקת אמצעי מיגון מכניים למערכות סולאריות שזכו לאישור של כל חברות הביטוח.

המערכות שמציעה החברה כוללות שילוב משלים של מיגון מכאני ומיגון אלקטרוני. העקרונות שהנחו את פיתוח המערכת הינם:

א. הגדלת זמן פירוק הפאנל מהקונסטרוקציה הקיימת.

ב. מינימום התראות שווא.

ג. התראה ברורה ומיידית החל מניסיון ניתוק הפאנל הראשון.

מיגון פיזי

החברה פיתחה שני מוצרים משלימים, המהווים סט נעילה גנרי המותאם לרוב סוגי המערכות, ועקיפתו מצריכה שימוש באמצעים מכאניים אלימים:

רתק מעגן- “קופסת פטנט” המיוצרת לפי המידות הפנימיות של חבקי הפנלים

הקופסה מותקנת בתוך החלל הפנימי של חבק ה”אומגה” שמצמידה את הפנלים לקונסטרוקציה. בכך נמנעת אפשרות כיפוף כנפי החבק כלפי פנים ושחרור הפאנלים ומאידך נמנעת הגישה לברגים המחברים את החבקים לקונסטרוקציה.

חיבור הרכיב אל תוך האומגה נעשה ע”י ברגים קודחים שאינם ניתנים לפתיחה חוזרת. כל ניסיון לשחרור החבק באמצעות הפעלת כוח פיזי, כמו שימוש בלום או בפלייר גדול לא יתאפשר מאחר וצורת החיבור אינה משאירה חללים ריקים ונקודות המאפשרות החדרה ולפיתה באמצאות כלים מכאניים.

רתק משרשר – אלמנט שרשר מכאני בין פאנלים סולאריים

Akrabotהאלמנט מורכב למסגרת גב הפאנלים ומחבר ביניהם באמצעות מנגנון הברגה המונע כל אפשרות לפתיחה חוזרת ומונע שליפת פאנלים במשיכה מהצד. את הרכיב ניתן לחבר לגב הפאנל באמצעות שימוש בחורי השרות או ע”י אלמנט חביקה יעודי הנצמד אל מסגרת הפאנל בעזרת בורג מיוחד דבר הנותן מענה לפנלים ללא חורי שירות במסגרת דבר המונע כל צורך בקדיחה המבטלת את אחריות היצרן.

בנוסף מאפשר הרכיב שרשור של כבל מיגון (NYY,סיב אופטי) דרך התעלה המרכזית, דבר הנותן מענה בפני הטכניקה הקיימת לנטרול כבלי ה”קצר נתק” על סוגיהם השונים ע”י חיתוך מסגרת הפאנל ושליפתו של כבל המיגון וללא כל צורך בשינוי מצבו. כל ניסיון לחיתוך הג’לגו’ל יביא לפגיעה בכבל המיגון ולהפעלת האזעקה.

שילוב של שני המוצרים מאפשר מיגון פיזי אופטימאלי. נטרול המיגון מצריך שימוש באמצעים מכאניים אלימים, כגון מסור דיסק.

מיגון אלקטרוני חכם למערך אבטחה מושלם

SOLARIS ENERGY מציעה מספר פתרונות למיגון אלקטרוני, המותאמים באופן פרטני לכל לקוח ולצורכי המערכת הסולארית. חיישני תנודות חכמים מורכבים על קונסטרוקציית ההתקנה ומתריעים עם המגע לניסיון הראשון של פירוק הפאנלים. סיב אופטי מוליך אור המושחל בתוך הרתק המשרשר ומוצמד לכל פאנל וכבל NYY מגיבים לחיתוך, קיפול או תלישה אגרסיבית ומונעים אזעקות שווא.מיגון אלקטרוני

חשוב להדגיש כי הקו המנחה שעמד מאחורי פיתוח המוצרים הן המכאניים והן האלקטרונים, היה: לאפשר לבעלי מערכות סולארית קיימות ומותקנות לעבות ולשדרג את אבטחת המערכת בכפוף להחמרה המתמדת בדרישות חברות הביטוח. ושייתן מענה אפקטיבי מהיר ובמחיר סביר לגל הגנבות הגואה.

בנוסף מומחי האבטחה ב SOLARIS ENERGYיודעים “לתפור חליפה” מתאימה ויעילה לכל מערכות סולארית בהתחשב בפרמטרים השונים בכל אתר ואתר,עוד בשלבי הקמת המערכת.

טיזרים

“לרוב הפריצה למערכות סולאריות היא עבודה קלה לגנבים. ניתוק הפאנלים מקונסטרוקציית המתכת בעזרת מברגה פשוטה יכולה להתבצע תוך מספר דקות.”

“מחלקת ההנדסה בחברת SOLARIS ENERGY פיתחה מס’ אמצעי מיגון ייחודיים שאף אושרו כפטנט רשום. החברה משתפת פעולה עם חברות השמירה ומוצריה מוכרים ומומלצים ע”י כל חברות הביטוח.”