סולאריסהסכם שיתוף פעולה אשר הבשיל בחודשים האחרונים נחתם בימים אלה בין סולאריס אנרג’י לבין חברה סינית, מהגדולות בעולם בתחום ההתקנים למערכות סולאריות.

שיתוף הפעולה הוא תוצאה של מצוקתם הגוברת של מי שהתקינו מערכות סולאריות ונתקלו בגנבות חוזרות ונשנות וכן “עליית המדרגה” של גנבי הפנאלים שנעשו מתוחכמים יותר. אלה, על פי דיווחים, מצליחים כעת להתגבר גם על מערכות האזעקה הקיימות. לאור התמונה המדאיגה, התעוררה באחרונה דרישה לפתרון פיזי שישמש לאבטחת הפנלים.

חברת סולאריס אנרג’י, המספקת יחד עם שירותי תכנון ניהול והקמה של מערכות סולאריות גם מוצרי הגנה למתקנים סולאריים, פיתחה את מערכת ה”עקרבוט”, המתפקד כמענה לצורך הגובר לעיבוי מערך האבטחה המוכר.

מערכת העקרבוט מיועדת להתקנה מהירה, מתאימה לכל סוגי הפנלים וחסינה בפני פירוק והתראות שווא.

בעקבות חתימת ההסכם עם החברה הסינית, הואץ והושלם תהליך רישום העקבוט כפטנט רשום. ההסכם מתבסס על ייצור המערכת במפעלי החברה בסין, כשהשיווק ייעשה ע”י שתי החברות, בארץ ובעולם.

במקביל לגיבושו של ההסכם, יוצר העקרבוט עד כה בישראל ע”י סולאריס ומייד עם תחילת שיווקו זכה להצלחה רבה. זאת, בין היתר הודות להכרה ולהמלצה גורפת מצד חברות הביטוח בהן התעורר הצורך במיגון מכאני.

לפי שעה נדמה כי ההצלחה גולשת גם למעבר לגבולות הארץ. בימים אלה שתי החברות פועלות בחו”ל באסטרטגיה שיווקית דומה לזאת שננקטה בארץ, כשכבר כעת, לטענת מנכ”ל סולאריס, גילי גבנדה, “הצטברו הזמנות בהיקפים של מיליוני יחידות ברחבי העולם”.

בעקבות שיתוף הפעולה עם סין, הוזלו מחירי המערכת בצורה משמעותית וניתן לשווקו בהיקפים גדולים. מדובר במחירים תחרותיים של כ- 1,500 שקלים למיגון של מערכת KWp50.

סולאריס