מערכות סולאריות הן מערכות המנצלות את אנרגיית השמש לשימוש מיידי. דודי שמש לדוגמה הם שימוש רחב ונפוץ בישראל של אנרגיית השמש לצרכי חימום מים בבתים. כמו כן מספר בית סולארי מנצל את אנרגיית השמש לטובת הארת מספר הבית ברחוב. מערכות סולאריות ניתנות להתקנה מהירה וזולה. לנוכח מזג האוויר הנוח באזורינו וקרינת השמש הישירה ברוב עונות השנה, הרי שניצול אנרגיית השמש במערכות סולאריות לא רק מתבקש אלא שהוא צו השעה.

כיצד זה עובד?
אנרגיה סולארית נוצרת מהמרת הקרינה האלקטרומגנטית מן השמש לאנרגיה טרמית או אנרגיה חשמלית באמצעות קולטי שמש. האנרגיה המופקת באופן זה מנוצלת בעיקר לייצור חשמל וצרכים תעשייתיים. את האנרגיה ניתן לצרוך באופן ישיר אך גם לאגור אותה באופנים שונים.

לפרטים נוספים – צרו קשר

בשימוש של מספר בית מואר סולארי ללא חיבור לחשמל, מרוויחים תאורה איכותית, שימוש בחשמל סולארי והתקנה נוחה. כל מי שמעוניין לאמץ שיטות של אנרגיה סולארית, מספר בית מואר סולארי שלא מצריך חיבור לחשמל הוא פתרון מעולה בשבילו.

בשנת 2008 אושרו ברשות החשמל לישראל מספר תקנות במתייחסות לייצור חשמל בבתים על ידי התקנת מערכות סולאריות בבתי המגורים. מערכות אלו פועלות על ידי תאים פוטו-וולטאים. היתרון משימוש במערכות אלו הם תעריף מיוחד לחשמל עודף המיוצר במערכת הנמכר בחזרה לחברת החשמל.

וכיצד נוצר החשמל?
כדי ליצור תא סולארי יש לטעון שכבה אחת של הסיליקון במטען חיובי (מסוג (P ושכבה נוספת במטען שלילי (מסוג (N חיבור בין השכבות יוצר צומת. בצומת הזה נוצר שדה חשמלי. השמש מקרינה על הסיליקון ואז נוצרת תנועת אלקטרונים, ובשדה החשמלי נוצר זרם חשמלי – זרם ישר (DC). זה לב ליבה של הרעיון לאנרגיה סולארית. את הזרם הישיר ניתן לכל מטרה שהי. במקרה שלנו – מספר בית מואר ע”י הטכנולוגיה הסולארית.