תאורת גן סולארית

תאורה סולארית מופיעה כיום במקומות רבים בארץ שכן ניצול אנרגית השמש במהלך היום לצרכי תאורה במהלך הלילה היא רק מהלך טבעי. אם זאת ניתן ואפשר להשתמש בתאורה הסולארית לא רק בדרכים ובכבישים אלא גם בגנים ובגינות.

הגינות הציבוריות והגינה הפרטית שבדרך כלל מוארים במשך הלילה או לפחות בחלקו יכולים לעבור לתאורת גן סולארית שתחסוך כסף לעיריות ולאנשים פרטיים המשתמשים בתאורה מסוג זה עקב הפחתת השימוש בחשמל.

כיום ישנם חברות רבות המציעות תאורת גן סולארית ושלל של מנורות דקורטיביות לגינות ולגנים, מנורות עמידות בתנאי מזג האוויר ואינם דורשות חיבור לחשמל. ניתן לחבר גינה ציבורית שלמה למערכת תאורת גן סולארית כאשר באיזורים פחות מוארים (מוצלים על ידי עצים וצל) יצרכו חשמל סולארי ממנורות סולאריות הממוקמות באיזורים יותר מוארים.

לפרטים וקבלת הצעות מחיר מהחברות המיובילות בשוק,  ניתן ליצור קשר עם מנהל האתר

מעבר לערך החסכוני יש גם ערך אקולוגי, פחות זיהום אוויר, פחות קרינה אלקטרומגנטית ויותר שימוש באנרגיות מתחדשות. העלות של תאורת גן סולארית אמנם אינה זולה, אם זאת החסכון בחשמל יכסה עלות זאת כבר בשנה הראשונה להקמת מערכת תאורת גן סולארית כמקור אנרגיה חשמלית.

מה קורה בזמנים של חורף או מחסור בשמש? כמו מה שעושים עם מערכות חימום סולארי – מערכות תאורת גן סולאריות יכולות לעבוד מספר רב של שעות מרגע הפסקת הטעינה (חושך), משמעות הדבר היא שגם בימים בהם יש פחות שמש או עננים תאורת הגן הסולארית תפעל. מה גם שבישראל לצערנו מעטים הימים בהם השמש לא מופיעה בשמים.

אם כן, תאורת גן סולארית היא העתיד של תאורת הגנים הציבוריים והגינות הפרטיות, כמו גם ששילוט סולארי הוא העתיד של תאורת רחוב ושכונות מגורים.