שדה סולארי באיטליה מוקם ע'י סאן ריי בניהול ישראליםחברת סאן ריי, יזמית אנרגיה סולארית בינלאומית המנוהלת על ידי ישראלים, סיימה את השלב הראשון בפרוייקט הקמה של שדה סולארי ענק! (85  מגה וואט ) המוקם באיטליה ממש בימים אלו  . הפרוייקט מתעתד להיות השדה הסולארי הגדול ביותר באירופה, גדול יותר מהשדה הסולארי הנוכחי שנמצא באלמידה, בספרד בהיקף של 60 מגה וואט.

השדה הסולארי באיטליה, שסיומו מתוכנן לסוף 2010,  יהיה בהספק של 85 מגה וואט ייצור ועלותו מוערכת בחצי מיליארד דולר. בימים אלו הודיעה המנכ”ל הישראלי של סאן ריי איטליה,  גיורא סליטה, על סיום השלב הראשון של הפרוייקט. בשלב א’ הוקם שדה סולארי בהספק של 24 מגה וואט ובעלות של 180 מליון דולר. כרגע הפרוייקט מוגדר כשלישי בגודלו באירופה והוא מספק חשמל ל 13 אלף בתי אב. השלב הראשון של השדה הסולארי באיטליה הסתיים כמה שבועות לפני המועד המתוכנן, מה שמעיד, לדברי סליטה, על יכולותיה המקצועיות של החברה. עוד מודה סליטה לקהילה המקומית האיטלקית שהתייצבה מאחורי פרוייקט החשמל הסולארי ואיפשרה את השלמתו בזמן.

לפני כשנה הקימה סאן ריי נציגות בארץ שמנוהלת ע”י קובי כץ ומקדמת הקמת שדות סולאריים בישראל. סאן ריי, כמו חברות גדולות אחרות, מתכוונת להתמודד על מכסת המערכות הסולאריות הבינוניות והגדולות שהסדרתן מתוכננת לזמן הקרוב, וכבר חתמה על חוזי אופציה עם יישובים חקלאיים להקמה של שדות סולאריים על אלפי דונם.

25.12.09