31.1.2010

גילץ תקנה חוות סולאריות באיטליהחברת גילץ הישראלית חתמה על הסכם הבנות בנוגע לרכישה של שתי חוות סולאריות באיטליה בהיקף של 2 מגה וואט. החוות הסולאריות באיטליה יתפרסו על שטח של כ –  70 אלף מטר רבוע. עלותן מוערכת בכ 10 מליון ש”ח.

חברת גילץ, שביטלה לפני כחודש עיסקת ענק עם חברת סאנדיי להקמת מערכות סולאריות של 50 קילו וואט בארץ, הודיעה על חתימת הסכם כוונות עם חברה איטלקית לרכישת שתי חוות סולאריות באיטליה שנמצאות בתהליכי הקמה. החוות הסולאריות יתפרסו על שטח של כ 70 אלף מטר מרובע ויעבדו בהספק של 2 מגה וואט שעה.

עיסקה זו מתלווה לפעילות המתמשכת של גילץ באירופה -בשנה האחרונה רכשה גילץ חוות סולאריות בספרד בהיקף של 19 מגה וואט. כניסתה של גילץ לפעילות באיטליה נוסעת ככול הנראה מאכזבתה מאי התקדמות הרגולציה בישראל מאז ה 14 לדצמבר, היום בו הודיעה חברת החשמל על סיום מכסת ההתקנות למערכות סולאריות קטנות. מאז לא חודשה המכסה ושוק האנרגיה הסולארית כולו בהקפאה.

תעריף ההזנה באיטליה עומד כיום על 0.346 אירו לקילו וואט מיוצר והוא נחשב תעריף הזנה אטרקטיבי ביותר. בשנה האחרונה עושה ממשלת איטליה צעדים משמעותיים על מנת לעודד את שוק המערכות הסולאריות במדינה על ידי חקיקה מקלה וקידום פרוייקטים בהיקפים ענקיים.

במסגרת ההסכם שנתחם בין גילץ לחברה האיטלקית סוכם כי החברה המתקינה מתחייבת לתפעל ולתחזק את החווה הסולארית במשך 5 שנים, עם אופציה ל 15 נוספות, ובתמורה תקבל סכום שמוערך ב 40 אלף אירו למגה וואט מותקן. היקף העיסקה בין גילץ לחברה האיטלקית מוערך בכ 10 מליון ש”ח.