מאוורר סולאריפטנט עולמי חדש  שהגיע לאחרונה לישראל הוא  המאוורר הסולארי, כמו כל מכשיר סולארי שאנחנו מכירים, גם המאוורר הסולארי מקבל את האנרגיה הדרושה לפעולתו מקרני השמש אוגר אותם בתוכו, בתוך קבלים וסוללות ומשתמש באנרגיה הזו לפעולה שלשמה הוא נמצא. במקרה של המאוורר, האנרגיה מניעה את הכנפיים ויוצרת את משב הרוח הדרוש.

מאוד פופולארי לראות על רכבים בישראל, את המאוורר הסולארי לרכב שמיובא לישראל והפך לכלי פשוט ויעיל לימי הקיץ החמים. מאוורר סולארי שמתיישב על החלון הקדמי, מעל המראה ולא מפריע לשדה הראיה, אוגר במשך כל שעות היום את קרני השמש החמות ושומר את האנרגיה. למי שלא אוהב מזגן או צריך איזה משב רוח לפנות את האוויר החם שמצטבר ברכב בעת חניה ממושכת, מאוורר סולארי לרכב זה בהחלט פתרון יעיל וזול. מכיוון שרכב חונה בשמש ישירה יכול לאגור בתוכו אוויר חם בטמפרטורה של יותר מ- 80 מעלות צלזיוס, פתרון של אוורור מהיר הוא פתרון טוב. מה עוד שאין צורך להניע את הרכב, המאוורר הסולארי, תמי טעון באנרגיה ותמיד מוכן לפעולה.

מעבר למאווררים סולאריים לרכב, ניתן למצוא מאוורר בסולארי נייד קטן, שמתאים את עצמו כמעט לכל מקום שבו הוא נדרש, על יד קליפס קטן. אפשר כמובן להשתמש במאוורר הסולארי הנייד גםמאוורר סולאריברכב, אבל הוא מתאים ביוצר גם לטיולים, ישיבה בפארק, נסיעה באופניים או סתם בעת המתנה. היתרון הגדול של המאוורר הוא בכך שהוא סולארי ולא דורש חשמל, טעינה או בטריות. גם המאוורר סולארי לרכב נתפס עם קליפס דומה או עם התקן מיוחד.

מאוורר סולארי נוסף שנפוץ הוא מאוורר גג סולארי. מאוורר זה מותקן בגג, בין הרעפים ומטרתו לסלק את האוויר החם שהצטבר בגג במשך שעות היום ולהכניס אוויר לילה קריר פנימה במקום. הפתרון הסולארי הזה מוריד שת הטמפרטורה בגג ולכן גם את הטמפרטורה בבית, איננו מרעיש, לא דורש שום חיווט או חשמל והכי חשוב, פועל על אנרגיה אלטרנטיבית, אנרגיית השמש.

אם בעת נסיעה, אם בעת המתנה ואם בעת רצון לקרר את הבית, המאווררים הסולאריים בשוק נותנים פתרון ירוק , אקולוגי ויעיל  באחד. אוורור שקט ונקי לטובת קירור  והנאה, ללא צורך בחיבורים לחשמל או מערכות חיווט. כמו גם מוצרים סולאריים נוספים, המאוורר הסולארי חביב במיוחד על פעילי איכות הסביבה וארגונים ירוקים, בגלל המעלות האקולוגיות שלו. חיסכון בחשמל, קידום נושאים של אנרגיה ירוקה והטמעה של פתרונות סולאריים.