עתיד השוק הסולארי בישראל ובעולם כולו נראה מבטיח מתמיד. מחירי הדלק המאמירים בכל שבוע, זיהום האוויר הנגרם עם הפקת אנרגיות קונבנציונאליות, חיסכון כלכלי, רווחים ותשואות, המודעות ההולכת וגוברת ליתרונותיה של אנרגיה סולארית – כל אלה מצביעים על כך כי עתיד השוק הסולארי בעולם כולו רק הולך וצובר תאוצה. כבר כיום, מדינות רבות החלו להשתמש באנרגיה ירוקה להפקת חשמל, דלק, חום ועוד. גם בישראל מבינים את חשיבותו של עתיד השוק הסולארי וכיום קיימים בארץ פרויקטים סולאריים שונים, גדולים וקטנים, שמטרתם ייצור חשמל באנרגיה סולארית. עתיד האנרגיה הסולארית

לשימוש באנרגיה ירוקה חשיבות עצומה מבחינת השמירה על איכות הסביבה. שימוש באנרגיה ירוקה מבטיח למעשה ייצור אנרגיה ללא הפקת רעלים, ללא זיהום אוויר חמור וללא תרומה להתחממות הגלובלית. שימוש באנרגיה ירוקה משפיע על העולם בכלל ועל איכות חיינו בפרט. כיום, ייצור אנרגיה עדיין מתרכז ברובו על משאבים מתכלים ומזהמים, כגון נפט ופחם. אך נראה כי עתיד השוק הסולארי יגדיל את אחוזי השימוש באנרגיה ירוקה בקצב מהיר, בישראל ובעולם כולו. לפי ההערכה, נראה כי בעוד כארבעים שנה, כמחצית מהאנרגיה בעולם כולו תהיה סולארית.

עתיד השוק הסולארי – איך לקדם אותו?

על מנת לקדם את עתיד השוק הסולארי, יש צורך בהקמת תחנות לייצור אנרגיה סולארית, שימירו את קרני השמש לחשמל בו ניתן להשתמש לכל מטרה, כמו שהיום נעשה שימוש בחשמל המופק מנפט ופחם. הקמת פרויקטים סולאריים אינה עניין של מה בכך ומצריכה השקעה כספית גדולה. יחד עם זאת, מדובר ברווחים ותשואת נכבדות כתוצאה ממכירת אנרגיה סולארית. כיום קיימות חברות השקעה הרואות את הפוטנציאל של עתיד השוק הסולארי ומממנות פרויקטים סולאריים, המתוכננים על ידי יזמים שונים. גם הבנקים בישראל רואים כי עתיד השוק הסולארי בישראל הוא בעל פוטנציאל והם מאפשרים הלוואה בתנאים מאוד נוחים להקמת תחנת אנרגיה סולארית, הן לבעלי עסקים וחברות והן ליזמים ולבעלי בתים פרטיים.

עתיד השוק הסולארי עומד לפרוץ גם בבתים הפרטיים ועם השנים, נראה כי יותר ויותר בתים יעברו להשתמש באנרגיה סולארית ובתים חדשים יתוכננו מראש כבתים סולאריים. למידע נוסף על פתרונות ביתיים, קרא עוד בפורטל סולאר ישראל.

ממשלת ישראל מעוניינת לקדם את עתיד השוק הסולארי בארץ ומקצה גם היא מכסות להקמת תחנות אנרגיה סולאריות. על מנת לקדם את עתיד השוק הסולארי, על ממשלת ישראל לעודד יזמים פרטיים וחברות לפתח פרויקטים סולאריים לייצור אנרגיה סולארית ולהפחית ככל הניתן באנרגיה “חומה”, המזיקה לסביבה ולמעשה לאנושות כולה.

אנרגיה סולארית מבטיחה לנו אוויר נקי ולא מזוהם ואפילו חיסכון כלכלי משמעותי. ישראל נחשבת לאחת מהמפתחות המובילות בעולם בתחום האנרגיה הסולארית. כל מה שצריך הוא להגביר את המודעות לחשיבותו של השימוש באנרגיה סולארית נקייה והרבה פחות יקרה מהאנרגיה המופקת מנפט ופחם ולהנסיק את עתיד השוק הסולארי כמה שיותר גבוה.