כמה פעמים שמעתם בשנים האחרונות את הביטוי אנרגיה סולארית? כנראה שלא מעט. המודעות לצורך לשמירה על הסביבה שלנו ועל הגלובוס כולו הולכת וגוברת. בכל העולם וגם בישראל נעשות מדי יום פעולות לשמירה על איכות הסביבה, החל ממחזור ושימוש בחומרים שאינם מתכלים וכלה בייצור אנרגיה ממשאבים שאינם מתכלים. כך לדוגמה – ייצור חשמל על ידי הפקת אנרגיה מקרני השמש. זוהי למעשה אנרגיה סולארית והיא טומנת בחובה יתרונות רבים, הן סביבתיים והן כלכליים, יזמי אנרגיה סולאריתעל פני ייצור חשמל בדרכים שאנו מכירים כיום מפחם ומנפט. בדיוק בגלל יתרונות אלו, יזמים של אנרגיה סולארית החלו להבין את הפוטנציאל הטמון בייצור אנרגיה מסוג זה. יזמי טכנולוגיה של אנרגיה סולארית בישראל וברחבי העולם מקימים פרויקטים סולאריים וחוות סולאריות לייצור חשמל באמצעות אנרגיה סולארית ומכירתו. ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות בתחום.

יזמי אנרגיה סולארית – מקורות מימון

כאמור, השוק הסולארי בישראל צובר תאוצה, המודעות לחשיבות השימוש באנרגיה סולארית רק הולכת וגוברת. יזמי אנרגיה סולארית מבינים פוטנציאל זה ולכן בוחרים להשקיע ולהקים חוות סולאריות או פרויקטים לייצור אנרגיה סולארית – השקעה רווחית ומשתלמת ביותר. יחד עם זאת, יזמים בתחומי אנרגיה נתקלים לעתים בקשיים כלכליים בהקמת הפרויקט. מדובר בפרויקטים שעלותם היא גבוהה מאוד ופעמים רבות יזמי אנרגיה סולארית נזקקים למשקיעים על מנת להשלים את הפרויקטים. יחד עם זאת, גם חברות השקעות ואפילו ממשלת ישראל והבנקים מבינים את החשיבות הגדולה בייצור אנרגיה סולארית ולכן מעודדים יזמים להקים פרויקטים מסוג זה. הבנקים לדוגמה מעניקים הלוואות נוחות ולמקימי פרויקטים סולאריים ואף לבעלי בתי פרטיים. כיום ישנן חברות סיוע עבור יזמי אנרגיה סולארית המשקיעות בפרויקט סכומים נכבדים על מנת שייצא אל הפועל ומעניקות סיוע עבור יזמי פרוייקטים סולאריים בניהול הפרויקט, גם לאחר הקמתו. עוד פרטים על מימון למערכות סולאריות.

רוצה להיות יזם? מחפש פרטים? צור עימנו קשר.

אנרגיה סולארית – למה זה חשוב?

כאמור, יזמי אנרגיה סולארית בוחרים להקים פרויקטים מסוג זה, מאחר ולייצור אנרגיה מקרני השמש יתרונות רבים ומשמעותיים, המשפיעים על איכות חיינו במגוון תחומים:
•    שמירה על הסביבה – מדובר באנרגיה לייצור חשמל המופקת מקרני השמש. השמש אינה מתכלה ותהליך ייצור האנרגיה אינו גורם לזיהום אוויר על ידי רעלים שונים, כמו שקורה בתהליך ייצור חשמל מחומרים מתכלים, כגון נפט ופחם.
•    תלות במדינות אחרות – הצורך בנפט ובמשאבים אחרים על מנת לייצור חשמל גורם לתלות במדינות אחרות, לעתים אף עוינות. מדינת ישראל מבינה את חשיבותו של ייצור אנרגיה סולארית בהיבט זה ולכן מעודדת יזמי בתחומי האנרגיה הסולארית להקים פרויקטים לייצור אנרגיה כזו.
•    חיסכון – אנרגיה סולארית הרבה יותר זולה מבחינת הצרכן מאשר חשמל המיוצר מנפט לדוגמה, כך שהקמת פרויקטים סולאריים היא כדאית מבחינה כלכלית הן עבור הצרכנים והן עבור יזמים של אנרגיה סולארית.
•    תחזוקה – מערכות סולאריות ידועות בעמידותן ואמינותן ואינן מצריכות תחזוקה מסובכת.