בעקבות פרסום התקנות החדשות של משרד התשתיות, הפך הנושא של התקנת מערכת חשמל סולארי למבוקש בקרב קהלים רבים. בקצרה, מדברות התקנות על כך שכל אזרח יכול לבחור להתקין מערכת חשמל סולארי על גג ביתו ולהשכיר אותה לחברת החשמל. בצורה כזו סופגת אותה מערכת חשמל סולארי את האנרגיה בשעות היום, ולאחר מכן היא מועברת אל חברת החשמל. במקביל, ממשיכה צריכת החשמל הפרטית להיספר על ידי המונה הרגיל, ובסוף החודש מתקזזת חברת החשמל עם השוכר/צרכן בהתאם לכמות הקוט”ש שהתקבל.

מערכת חשמל סולארי

רכישה זו מובטחת ל-20 שנה, כאשר ההסכם בין הצדדים אף צמוד למדד המחירים לצרכן. מלבד הקיזוז, הצרכן אשר בבעלותו מערכת חשמל סולארי יכול להרוויח תשואה נאה בכל חודש. העידוד הממשלתי, לצד מגמות מתחזקות של מעבר לאנרגיה חלופית ירוקה, הפכו את המרדף אחר מערכת חשמל סולארי לאינטנסיבי מאי פעם. רגע לפני שאתם מתפנים להרכיב מערכת חשמל סולארי משלכם, כדאי שתדעו כמה דברים.

רוצה מערכת סולארית שתניב לך רווח לטווח הארוך? צור עימנו קשר

אנשי מקצוע מתחומים שונים, מטרה משותפת
הרכבת מערכת חשמל סולארי חייבת לערב אנשי מקצוע – גם מבחינה טכנית וגם מבחינת ייעוץ. האופן בו יוצבו הקולטים למשל משפיע ישירות על התפוקה הסופית, ולכן לא כדאי לבחור בחברת התקנת מערכת חשמל סולארי, שאין לה ניסיון. אם מצאתם את החברה הנכונה, התחילו לבדוק אפיקי מימון המאפשרים רכישה פשוטה של מערכת חשמל סולארי.

ממה מורכבת מערכת חשמל סולארי?
מערכת חשמל סולארי פשוטה מורכבת ממספר גורמים: הפאנלים הסולאריים עצמם, ממירי המתח, שנאים, מונה, מצברים, שעון חשמל סטנדרטי המודד את הקוט”ש וכמובן מצברים ומערכות בקרה. המידע הזה אינו רלוונטי למשתמש הפשוט, אך הוא חשוב, על מנת להבין את אופי העבודה. במילים אחרות, ההתעסקות עם הרכבת מערכת חשמל סולארי מסובכת במידה והיא מופקדת בידיים הלא נכונות, ולכן לא כדאי לעשות זאת.

מעוניינים להתקין מערכת חשמל סולארי? נסחו תכנית עסקית
עלותה של מערכת חשמל סולארי אינה נמוכה. יזמים, אנשי עסקים ולקוחות פרטיים פונים אל בנקים או אל חברות מימון המתמחות בנושא, במטרה להקים מערכת חשמל סולארי ורוב הסיכויים, שגם אתם תצטרכו לעשות כן. כמו בכל הלוואה, גם כאן כדאי לבחון את האופציות השונות, ולהכין תכנית עסקית הכוללים פריסה מדויקת של התשלומים. מכיוון שמדובר בתחום חדש, אין אפשרות להתחייב על תשואה מדויקת, אך כדאי להיות מוכנים לכל תרחיש.

אפשר גם להצטרף לקבוצת רכישה
מערכת חשמל סולארי מוצבת על הגג, ולכן נתונה לתקלות או תאונות. כדאי לקחת בחשבון עלויות תיקונים, אחריות ואחזקה שוטפת ולהיערך מבחינה כלכלית למקרים כאלה. בנוסף, ניתן לארגן קבוצת רכישה, אשר מוזילה את העלויות הפרטיות, וכך להבטיח גב כלכלי יציב יותר. כמובן שאפשרות זו מורידה מערך התשואה, אך היא עדיין מהווה אלטרנטיבה ראויה ללקוחות רבים.