תנועת המושבים דורשת להגדיל את מכסת ייצור החשמל הסולארינציגי תנועת המושבים זועמים על החלטת המדינה (א’ 20.12 ) לעצור בשלב זה את קבלת הבקשות למערכות סולאריות. מזכ’ל התנועה איתן בן דוד אמר כי הניצול הנמוך של שמש בישראל הוא אות    קלון ודורש להעלות את מכסת ייצור החשמל הסולארי המסובסד ל 100 מגה וואט. דברי מזכ’ל התנועה באו בעקבות הודעתה המפתיעה של חברת החשמל בדבר סיום מכסת ההתקנות הנוכחית של 50 מגה וואט למערכות עסקיות.

ההודעה על סיום מכסת ייצור החשמל הסולארי למערכות סולאריות עסקיות היא מכת מוות ליוזמות החדשות שצצו בשנה האחרונה במגזר החקלאי מאז החליטה המדינה לסבסד חשמל סולארי בתעריף עודף ביולי 2008. תנועת המושבים אף הקימה לאחרונה ‘מטה סולארי’ שתפקידו הוא לרכז את המיזמים הסולאריים  במושבים. המגזר החקלאי הוא שוק יעד אידאלי למערכות סולאריות עסקיות של עד 50 קילו וואט משום שהוא משופע במבנים חקלאיים כגון רפתות, לולים ומבני ציבור בעלי גג גדול.

זאת ועוד, לפני כשבועיים חתמה תנועת המושבים הסכם עם חברת ברימאג להקמת עשרות מערכות אנרגיה סולארית בשטחי המושבים. ברימאג התחייבה להשקעה של 50 מליון שקל במיזמים סולאריים משותפים במושבים. המצב שנוצר כיום בשוק מותיר את שתי השותפות בחוזר וודאות.