סולאראג’ – ניצול מקסימאלי של אנרגיה סולרית
חברת הסטארט אפ הישראלית סולאראג’ הצליחה לפני חצי שנה לגייס 23 מיליון דולר, ובכך זכתה להבעת אמון מרשימה של ציבור הלקוחות הישראלי והעולמי. סולאראג’ נבחרה לספק טכנולוגיה סולרית לענקית האנרגיה העולמית, חברת בריטיש פטרוליום. סולאר אדג'

חברת סולאראג’ – החברה שקנתה את הבריטים
שיתוף הפעולה בין חברת סולאראג’ לחברת בריטיש פטרוליום אינו מפתיע, בעיקר אם מתייחסים לכך שהחברה הבריטית התעניינה בעבר בפיתוחים ישראליים שונים בתחום, ובהם גם הפיתוחים של חברת סולאראג’. בימים אלה מפתחת חברת סולאראג’ שבבים ותוכנה לייעול ההמרה של אנרגיה סולארית לחשמל על ידי קולטנים סולריים בפאנלים חשמליים.

הדגמה של מערכת על בית בכפר ורדים – לחץ כאן

במה שונה הטכנולוגיה של סולאראג’ מטכנולוגיות סולריות בשוק?
עד כה הצליחו קולטנים אלו לנצל עשרה עד חמישה עשר אחוזים מאור השמש לטובת אנרגיה. עד המהלך הפורץ דרך של חברת סולאראג’, חברות סולאריות יכולות להבטיח את הנתונים הללו בזהירות, כיוון שגם במדינה שטופת שמש כמו ישראל, ישנם “איומים” על המרת האנרגיה הסולרית הבאה לידי ביטוי בדרכים כמו צל, או תקלות טכנולוגיות שונות.

לדברי חברת סולאראג’, היא הצליחה לפתח שבב אלקטרוני המפקח ומנטר את הזרם החשמלי. לטענת חברת סולאראג’, השבב משפר את פעילות הפאנל הסולארי בשיעור של חמישה עשר עד עשרים אחוזים מהפאנלים הקיימים בשוק.

בנוסף לעובדה שהטכנולוגיה של חברת סולאראג’ היא היעילה והחסכונית יותר, כפי שהוכיחה החברה, המערכת של חברת סולאראג’ מספקת מערכת התרעה ייחודית המודיעה על קלקולים ובזבוזי אנרגיה. בשנת 2009 גייסה חברת סולאראג’ סכומים רבים מארצות הברית. חברת סולאראג’ היא אחת החברות החזקות בעולם בתחום האנרגיה הסולארית, וזאת בזכות השיפורים הטכנולוגיים שחברת סולאראג’ הכניסה לתחום בשנים האחרונות.

חברת סולאראג’ מתפתחת כנגד כל הסיכויים
דווקא שההשקעה בתחום הסטארט אפ הישראלי הולכת וצונחת, חברת סטארט אפ כמו חברת סולאראג’ מתפתחת באופן משמעותי ומשתלטת על נתח נכבד בתחום האנרגיה הסולארית בארץ ובעולם. הפתרון החכם של החברה, מוזיל באופן משמעותי את המרת האנרגיה, ומסייע לחסכון באנרגיה ופה טמון סוד ההצלחה.

מה צפוי לחברת סולאראג’ מבחינה כלכלית?
סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה, כי חברת סולאראג’ מצפה להזמנות ייצור של חלקים בהיקף של 35 מיליון דולר. מדובר בציוד של חלקים בהיקף של שנים עשר ו-80 מגה ואט. לדברי מנכל החברה גיא סלע, בשנת 2011 צפויה חברת סולאראג’ להנפיק מנויות בבורסה. בעקבות ההחלטה של המשרד הלאומי לתשתיות לסבסד התקנה של מערכות סולריות, וצמיחת המודעות לאנרגיה סולרית בארץ ובעולם, חברות סולריות ובמיוחד חברת סולאראג’, צפויות להגדלת הכנסות בהיקפים משמעותיים.
מסתבר, כי התקנת פאנלים סולאריים אינה המילה האחרונה כשמדובר על חסכון כלכלי וחסכון באנרגיה. במידה ואתם משקיעים בבורסה, יתכן וכדאי לכם לשקול השקעה בחברות כמו חברת סולאראג’, כיוון שהחברות הסולאריות הולכות להתפתח מבחינה כלכלית בעתיד הלא רחוק, בצעדי ענק.