אשראי סולארי

אשראי סולארי

בהמשך למגמה הירוקה שעוברת על המשק הישראלי, חברות רבות נהנות להציג את עצמן כירוקות, תורמות לאיכות הסביבה ופועליות על מנת לקדם נוזאים סביבתיים ואקולוגיים. אפשר לראות חברות שמצמצמות ציי רכב, מנהלות תרבות של חיסכון בצריכה ומשקיעות פיתוחים וישמות לכיוונים ירוקים. כך גם הבנקים בישראל שגילו את עוצמתה של הכותרת חבילת אשראי סולארי ללקוחותיה בפרט ולמשק בכלל.

חבילת אשראי סולארי כוללת בתוכה את הפתרון להשקעה הגבוהה שדורשת התקנת מערכת סולארית הן ביתית והן עסקית. כל 10 מטרים רבועים של קולטים סולאריים, אשר מייצרים כמעט 160 קילו וואט לשעה, במשרך חודש, עולים בסביבות 45,000 שקלים. מערכת ביתית שמיועדת להיות מוקמת על גג בית פרטי או בשטח חקלאי קטן תעלה בערך פי 3 השסכום הנ”ל בגלל שאר מרכיבי המערכת הסולארית בעוד מערכת סולארית עסקית תעלה הרבה יותר. בדיוק למקום הזה מכוונות החברות שמשקיעות ונותנות חבילות אשראי סולארי ליזמים, עסקים ופרטים, לתת מענה מימוני להקמה של מערכת סולארית.

החישוב שנעשה לאחר שחברת החשמל נתנה את אישורה לתקנות החשמל מחודש יוני 2008 הוא דיי פשוט. עד לסיום הקצאה נוכחית של 50 מגה וואט בייצור סולארי, חברת החשמל מסכימה לרכוש את החשמל הסולארי במחיר של פי 4 ממחירו של החשמל שהיא מייצרת. חשמל שכזה מכונה “חשמל ירוק” או “חשמל סולארי” ומחירו יהיה מעט יותר משני שקלים לקילו וואט. כלומר בעל מערכת שבדרך כלל קונה קילו וואט מחברת החשמל בסביבות 50 אגורות היחידה, יוכל לייצתר חשמל סואלרי ולמכור אותו לחברת חשמל ביותר משני שקלים היחידה.

החסם היחידי לתמונה האופטימית שמצטיירת הוא המימון ההתחלתי וכאן נדרשת חבילת אשראי סולארי. עם תשואה שנתית שמוערכת ביותר מ 10% בשנה, אפשר להחזיר את עלות המערכת הסולארית בסביבות 10 שנים של פעילות מערכת. מכיוון שאורך חייה של מערכת שכזו הוא יותר מעשרים שנה, הרי שמחכות ללקוח כמעט 10 שנים של שימוש במערכת שבבעלותו, עם חשמל סולארי ירוק ונקי.

הבנקים הגדולים וחברות פרטיות מציעות אשראי סולארי בתנאים שונים, לטווחי זמן שונים ועם גובה החזר משתנה. שלל החבילות מתאימות לכלל הלקוחות הפוטנציאליים ועושות את החלום של התקנת מערכת חשמל סולארית לאפשרית.

אפשרות התגובות סגורה