חברת שיכון ובינוי סולאריה, מקבוצת אריסון ובבעלות חברת שיכון ובינוי Environment, הזרוע הסביבתית של החברה, נוסדה בנובמבר 2008 ומנוהלת ע”י טלי נחושתן. מטרת שיכון ובינוי סולאריה היא לפעול כחברת התקנות עבור לקוחות פרטיים וכבעלי המתקן בפרויקטים של B.O.T בשטחים שתחכור, או בשטחים שבבעלותה, הווה אומר, נכסי הנדל”ן של חברת שיכון ובינוי.

חברת שיכון ובינוי סולאריה מספקת שירותי הקמת מערכות אנרגיה סולארית לבתים ולעסקים בטכנולוגיה פוטו-וולטאית. חברת שיכון ובינוי סולאריה נמצאת בתקשורת עם יצרניות וספקיות האביזרים למערכות סולאריות מהמובילות בעולם. כל ספקיותיה של שיכון ובינוי סולאריה עומדות בתקן מאירופאי המחמיר ביותר. שיכון ובינוי סולאריה מעניקה אחריות של עד 20 שנה למערכות האנרגיה הסולארית שהיא מספקת.שיכון ובינוי סולאריה

חברת שיכון ובינוי סולאריה מספקת 2 סוגי מערכות אנרגיה סולארית בטכנולוגיה פוטו-וולטאית:

• מערכות מחוברות רשת – מערכות אנרגיה סולארית המחוברות לרשת החשמל הביתית של הלקוח. שיכון ובינוי סולאריה מתקינה מערכות אלו בבתים פרטיים, מבני תעשיה, מוסדות ציבוריים ועסקים.

• מערכות סולאריות עצמאיות – מערכות אנרגיה סולארית עצמאיות אשר האנרגיה המופקת בהן נאגרת במצברים וכך מספקות אנרגיה נקייה לבעלי המערכת הסולארית.

שיכון ובנוי Environment, הבעלים של חברת שיכון ובינוי סולאריה, נחשבת כיום למפעילה הפרטית הגדולה בישראל של מערכות לטיוב בארות שתייה ומערכות טיהור שפכים. החברה פעילה כיום בעיקר בקרב מועצות מקומיות ואזוריות ובעלת זיכיון לניהול משקי מים וביוב. שיכון ובינוי Enviroment, עוסקת בתחומי איכות סביבה, טיפול בשפכים ומחזור פסולת אורגנית ופסולת בניין. כמו כן, בייצור ואספקה של אנרגיה סולארית באמצעות שיכון ובינוי סולאריה.

שיכון ובינוי סולאריה ביצעה מספר פרויקטים שזכו לכותרות בשנים האחרונות. החברה הקימה על גג מטה חברת שיכון ובינוי מערכת להפקת חשמל סולארי המספקת 16-20 קילו וואט לשעה בטכנולוגיה פוטו וולטאית. המערכת שהתקינה שיכון ובינוי סולאריה אמורה להביא לחיסכון של 600 טון פחמן דו חמצני ב 20 השנה הקרובות, שפליטתו לאטמוספרה תימנע כתוצאה מכך.

פרויקטים נוספים ומעניינים של חברת שיכון ובינוי סולאריה הם הקמת מערכת אנרגיה סולארית במתחם אלונית שבקיבוץ עינת ובמעונות הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב. מערכת האנרגיה הסולארית שתוקם בקיבוץ עינת תייצר חשמל בהיקף של 50 קילו וואט לשעה והיקף הפרויקט של שיכון ובינוי סולאריה הוא כמיליון ₪. התקנת המערכות הסולאריות במעונות אוניברסיטת תל אביב הן חלק משיפוץ כללי של המבנים. המערכות שתתקין שיכון ובינוי סולאריה אמורות לספק חשמל בהיקף של 140 קילו וואט כחלק מעסקה בהיקף של 3.5 מליון שקל.

בימים אלו קיבלה חברת שיכון ובינוי החלטה להקים מערכות סולאריות על כל המבנים המוקמים בפרויקטי הבניה החדשים שנמצאים במהלך בניה או שיקומו בעתיד. ההקמה תתבצע בעזרת שיכון ובינוי סולאריה.

לפרטים נוספים לחץ כאן