מדוע צריך פרויקטים סולאריים של קבוצת שחר אנרגיה?
היתרונות של מערכת סולארית כמו זו שמוקמת בפרויקטים של חברת שחר אנרגיה אינם ברורים לכולם. מלבד העובדה כי הקמת מערכת שכזו פשוטה הרבה יותר מכל מערכת חשמל אחרת, ישנו גם עניין העמידות והחיסכון הכלכלי. פרויקטים סולאריים מאפשרים ודאות הנובעת מכך שאין תלות במחירי הדלק, מה שמקל על

שחר אנרגיה

האזרחים בפרט ועל החברה בכלל להיערך להוצאות השוטפות. גם העובדה שיצירת אנרגיה מקומית חוסכת עלויות העברה כמו אלו המלוות אנרגיה קונבנציונאלית הופכת את השיטה לאטרקטיבית עבור קהל רחב, בעיקר רשויות מקומיות.

מערכת סולארית? האחריות היא של כולם
שחר אנרגיה לוקחת על עצמה אחריות גדולה, תוך שהיא מפתחת את הסביבה האישית והחברתית של כל אחד מאיתנו. ככל שנקדים לשתף פעולה עם המגמה, להכיר את העקרונות השונים על יתרונותיהם ולהתאים את הפרויקטים אלינו, כך נבטיח עתיד בריא, יעיל וטוב יותר.

מסלולי ההתקשרות
האופן בו פועלת חברת שחר אנרגיה מחולק לשלוש שיטות: השכרה, רכישה או שותפות. במקרה של השכרה, שוכרת חברת שחר אנרגיה את השטח ל-20 שנים, ומקימה עליו פרויקטים חדשים של אנרגיה סולארית. שיטה זו של השכרת גגות למערכת סולארית הופכת פופולארית יותר ויותר.  במקרה של רכישה, לעומת זאת, הלקוח קונה מערכת סולארית מחברת שחר אנרגיה, שדואגת להקים ולחבר אותה לרשת החשמל. מאותו רגע מנהל הלקוח לבדו את פרויקט החשמל הסולארי.
האפשרות השלישית היא שותפות – ובה מחזיק הלקוח יחד עם חברת שחר אנרגיה בפרויקט הסולארי, כאשר הרווחים מתחלקים בהתאם לחוזה הנחתם מראש. כל אחת מהאופציות רלוונטית לסוג אחר של משקיע, ולכן מקיימת חברת שחר אנרגיה יחסי גומלין מסודרים ועקביים על מנת להתאים את הפרויקט ללקוח הנכון.

הלקוח הפרטי לא נשאר מאחור
למרות שחברת שחר אנרגיה מתמחה במערכות בינוניות ומסחריות, ישנו גם טיפול במערכות קטנות המתאימות לבתים פרטיים. התנאים להתקנת מערכת סולארית כזו היא שטח גג של 40 מ”ר עד 250 מ”ר, וכמובן הסכמה לתנאי ההקמה הדרושים. יתרון נוסף של חברת שחר אנרגיה קשור לנושא הרגולציה. בשל חוסר הניסיון הקיים בארץ ובעולם בכל הנוגע למערכות סולאריות, אינן יודעות הממשלות כיצד להתמודד עם ההסדרים החדשים.

כפיתרון לכך מציעה חברת שחר אנרגיה תמיכת רגולציה בהגבלות הטכנולוגיות הקיימות, מה שמבטיח עבור הלקוח ראש שקט לאורך כל תקופת העבודה המשותפת. מלבד הייעוץ, ההקמה, התפעול ומתן המענה לבעיות מאפשרות המחלקות השונות בשחר אנרגיה ביטחון מוחלט והנאה מתנאי הפקת אנרגיה מקסימאליים.

פרופיל ההצלחה
באופן כללי, קבוצת שחר אנרגיה מבוססת על מספר חברות: “שחר ים פרויקטים”, “שירהסול” ו-“BIPV”. לכל חברה תחום התמחות שונה, ומנהליהן מחזיקים בידע, רקע וניסיון רב בכל הקשור אל פרויקטים סולאריים. השירות המקיף שמעניקה חברת שחר אנרגיה עוזר ללקוחות פרטיים ועסקיים כאחד לקדם את העולם בו כולנו חיים לנקי וטוב יותר, ומכאן נובעת הצלחתה הגדולה.