חסכון באנרגיה

חסכון באנרגיה

העולם הגיע למגבלת הייצור שלו. זה, נגמר המשחק. אין יותר לאן להתקדם. חסכון באנרגיה צריך להיכנס לסדר היום. האנושות והעולם צורכים ביום 30% יותר ממה שהם מייצרים. אם נמשיך להתנהל בצורה הנוכחית, תתפוצץ לנו הבועה בפנים, והשלכותיה יהיו חמורו הרבה יותר מכל בועה פיננסית. שימוש חסכוני באנרגיה הוא הפתרון.

רווחי חברות הנפט השנה היו פנומנלים. יש אומרים שאם נבנה מגדל מכל שטר של דולר אחד שהרוויחו השנה יצרניות הנפט, הערימה תגיע ליותר מפי 3 ממרחק כדור הארץ לירח. וכל זה על חשבון מי? נכון, על חשבוננו. צרכני האנרגיה הפשוטים. כשאדם צורך מעל היכולת שלו לייצר הוא יכול לקחת הלוואה. באותה צורה פועלות חברות ברחבי העולם. אך שיטה זו פשוט אינה יכולה לעבוד כשמדובר בכדור הארץ. לכדור הארץ אין פלנטה אחרת ללוות ממנה מים, חמצן, חשמל סולארי מזון. פשוט אין לנו! יש להסתכל על שימוש חסכוני באנרגיה בצורה יותר מקיפה.

השימוש בדלקי מאובנים גורם לנזק עצום לאדם במספר רב של דרכים. הוא מגביר את הזיהום בעולם, מחזק את אויבי מדינת ישראל שהם בד”כ בעלי מצבורי הנפט, מעלה את מחירי הסחורות והמוצרים בכל העולם. רוב מדינות הנפט אינן דמוקרטיות ורובן לא ממש ידידות של ישראל. מדינות אלו הרוויחו בשנה האחרונה בלבד מעליית מחירי הנפט 3 טרליון דולר! כספים אלו מנוצלים כיום ברובם כדי להשתלט על המערכת הפיננסית של העולם. רק חסכון באנרגיה יצמצם את תלותנו במדינות אלו.

בקרוב תצטרף ישראל לארגון ה OECD, ארגון המדינות המפותחות. במסגרת הצטרפות זו יהיה על ישראל לעמוד בדרישות כגון הקטנת צריכת האנרגיה שדורשת השקעת משמעותית בתשתיות. פליטת גזי החממה צריכה לרדת ב 50% בתוך כ 40 שנה. ישנה דרישה להגדלת השימוש במקורות אנרגיה מתחדשים ל 10% מסך האנרגיה הנצרכת. כדי לעמוד ביעדים אלו יש להתחיל כבר עכשיו השקעה ניכרת. כדי לראות תוצאות נאלץ לחכות שנים. אז איך בכל זאת נחסוך באנרגיה?

ש גם דרכים מידיות שבהן ניתן להשיג חסכון אנרגטי זה – והם בשליטתנו. ריסון צריכת האנרגיה הוא פעולה כזו. בצורה זו נוכל כמדינה להזדכות על צמצום הצריכה ע”י מכירת רישיונות פליטת מזהמים (רישיונות לכמות פליטה מותרת) למדינות שאינן עומדות בתקנים ועל ידי כך להכניס כסף רב למדינה. המשך צריכת אנרגיה בצורה ובמינון כיום היא כמו ירייה ברגל למדינה. היא עולה כסף רב ומממנת את האויב. ללא חסכון באנרגיה אנו מדרדרים עצמנו לתהום ממנה אין יציאה.

ניתן להקטין מידית את צריכת האנרגיה ב 10% לפחות! לחסכון כזה בצריכה האנרגיה תהיה השפעה מידית על גורמי הטרור בעולם, על פליטת גזי החממה ועל מחירי האנרגיה, והכל באמצעים פשוטים מאוד. צעדים כמו הקטנת הטמפרטורה במכונת הכביסה בחצי, תליית כסיבה בשמש ולא יבוש במכונה, כיבוי אורות מיותרים במשרדים ובתים, הם פתרונות חסכון באנרגיה פשוטים ובהישג יד.

השימוש במים, לדוגמא, הוא פעולה שצורכת המון אנרגיה. הולכת המים וחימומם הם פעולות מרובות אנרגיה. החיסכון במים, מטרה חשובה בפני עצמה במדינת ישראל, ישרת במישרין את מטרת החיסכון באנרגיה. פעולות פשוטות כמו סגירת ברזים דולפים, צמצום השימוש במדיחים למיניהם גם הם פתרון חסכון באנרגיה פשוטים ויומיומיים.

בדרכים פשוטות עלו נשיג את מטרת חסכון האנרגיה של 10% המיועדים מבלי להוריד ברמת החיים שלנו כהוא זה.

אפשרות התגובות סגורה