אתר הניסויים החדש בקיבוץ יטבתה, הושק בכנס אילת-אילות ע”י השרים ד”ר עוזי לנדאו ושלום שמחון

27 בנובמבר, אילת, חבל אילות, ישראל – החברות סאנטק וקפיטל נייצ’ר השיקו היום בקיבוץ יטבתה את המרכז הלאומי החדש לטכנולוגיה ולאנרגיה מתחדשת בישראל. האתר החדש ישמש חברות טכנולוגיות ישראליות וזרות לבחינת טכנולוגיות בתחום אנרגיה מתחדשת, המתאימות לאקלים החם במדינת ישראל. אתר הניסויים החדש יספק נתוני בדיקות וניסויים באישור של מכון התקנים הישראלי.

ארוע השקת אתר הניסויים החדש התקיים במסגרת כנס “אילת-אילות” לאנרגיה מתחדשת ובהשתתפות ד”ר עוזי לנדאו, השר לאנרגיה ומים ושלום שמחון, שר התעשייה, המסחר והתעסוקה.

המתקן הראשון באתר הניסויים החדש משמש את חברת סאנטק וכולל פאנלים מסוג הטכנולוגיה החדשה של סאנטק מסדרת Superpoly 305 Watt V, שהותקנו במתקן על ידי חברת אנרפוינט ישראל. מתקן ראשון זה מורכב ממערך של 2.4 קילוואט והוא מהווה חלק מאתר ניסויים שישתרע בעתיד על 50,000 מ”ר ויכלול מערכות בהספק כולל של 750 קילוואט.

אתר הניסויים החדש שהושק היום, נמצא בסמוך לחווה הסולארית (4.95 מגה ואט) בקיבוץ קטורה אשר הותקנה על ידי סאנטק וערבה פאוור בשנה שעברה, ומכילה 18,500 פאנלים.

אתר הניסויים החדש יספק ניתוח מפורט וניטור של כל המערכות הסולאריות באתר ויספק נתונים שירותי ייעוץ לעריכת ניסויים בטכנולוגיות פוטו-וולטאית (PV). אתר הניסויים תוכנן במיוחד עבור אקלים המדבר הישראלי וזאת מאחר וחברת סאנטק רואה במדבר הישראלי החם, כמודל ניסוי עבור הטכנולוגיה החדשה שלה, במטרה ליישם אותה במקומות אחרים בעולם עם אקלים חם.

ד”ר סטיוארט ונהאם, מנהל הטכנולוגיה הראשי של סאנטק, אמר “למערכות שלנו יש מוניטין של ביצועים טובים בתנאים מדבר. אנחנו גאים לעבוד עם מרכז הניסויים של קפיטל נייצ’ר ולקדם אותו. אנו מעודדים חברות אחרות נוספות לבחון את המערכות הסולאריות שלהן במבחן דומה, בכדי לוודא שהם יכולים לעמוד בתנאי מדבר קשים למשך יותר מ-25 שנה”.

נועם אילן, סמנכ”ל לפיתוח עסקי בקפיטל נייצ’ר, אמר “הקמנו את מרכז הניסויים הזה כדי לספק אתר ניסויים מקצועי עבור טכנולוגיות של אנרגיה מתחדשת בתנאי שטח במדבר הערבה, בכדי שחברות יוכלו להפיק נתונים בזמן אמת ולהעריך ביצועים ואת התשואה להשקעה. אנחנו שמחים להוסיף לששת הפרויקטים שלנו בישראל, גם שחקן בינלאומי כגון סאנטק, ואנחנו מקווים שזה יוליד שיתוף פעולה עם טכנולוגיה ישראלית.

דני דנן, מנכ”ל אנרפוינט ישראל, אמר “התקנו מאות פרויקטים ברחבי ישראל עם מערכות רבות שפותחו על ידי סאנטק. אנחנו רואים בסאנטק, כחברה מובילה לפיתוח טכנולוגיה סולארית ואנו שמחים להצטרף ל-סאנטק וקפיטל נייצ’ר באתר הניסויים החדש בישראל”.

 

 

 

אודות סאנטק

סאנטק Power Holdings Co., Ltd. (בורסת ניו יורק: STP) מייצרת מוצרים סולאריים מובילים עבור בתי מגורים, שימושים מסחריים, תעשייתיים ותשתיות. לחברה משרדים בסין, שווייץ וארצות הברית. סאנטק סיפקה יותר מ-25,000,000 פאנלים פוטו-וולטאים ליותר מאלף לקוחות ביותר מ-80 מדינות. מחלקת המחקר והפיתוח של סאנטק מייצרת חדשנות שבהן הלקוח עומד במרכזם ומביאים את הכדאיות של האנרגיה הסולארית למצב שוויון מול דלקים המוצקים (פוסילים). משימתה של סאנטק היא לספק לכולם גישה אמינה למקור האנרגיה הנקי והשופע ביותר שקיים בטבע.

אודות קפיטל נייצ’ר (Capital Nature)

Capital Nature היא חברת השקעות מובילה המתמקדת במימון והזנקה של מיזמים בתחום האנרגיה המתחדשת. החברה משקיעה ביזמים מצטיינים עם טכנולוגיות מתבלטות. צוות היזמים הסדרתיים של Capital Nature מתמקד בתחום אחד בלבד – אנרגיה – ומביא עימו שפע של ניסיון, מינוף של הטכנולוגיה ואת היכולות העסקיות של שותפיה, ובונה חברות איכותיות מאפס.

חברת Capital Nature החלה לפעול ב-2011, והיא פועלת במרכז הלאומי לאנרגיה מתחדשת של ישראל בערבה. בנוסף לטיפוח חברות הזנק בתחילת דרכן, Capital Nature גם מממנת מחקר אקדמי יישומי בתחום האנרגיה המתחדשת, ומפעילה מרכז ניסויים והוכחת תקפות בחבל אילות.