עיריית אופקים הודיעה השבוע כי חברת אנלייט, לאנרגיה מתחדשת, היא הזוכה במכרז להתקנתם ואחזקתם של מתקנים פוטו וולטאים על 10 גגות בתי ספר ברחבי העיר. התקנת המתקנים תחל בחודש הקרוב ותימשך חודשים ספורים. היקף הפרויקט מוערך בכ-7 מיליון שקלים, וצפוי להכניס לקופת העירייה כ- 300.000 שקלים כל שנה.

וועדת המכרזים של עיריית אופקים, בחרה השבוע בחברת אנלייט לאנרגיה מתחדשת מתוך חמש חברות אשר הגישו מועמדותן למכרז.

חברת אנלייט תשכיר את גגות מבני הציבור ל-20 שנה ועליהם תתקין מערכות סולאריות מסחריות, המייצרות חשמל מאנרגיית השמש. אומדן ייצור החשמל של מרבית הגגות עומד על כ-50 קילוואט לכל מתקן.

הפרויקט הסולארי באופקים יצא לדרך באמצעות חברת GreenGo שהעניקה לעירייה את מעטפת הייעוץ הטכנולוגי החל מבניית התכנית העסקית, הוצאת היתרי בנייה, וקבלת הרישוי מחברת החשמל טרום המכרז.

ראש הועדה הקרואה באופקים, צביקה גרינגולד, התייחס היום לפרויקט הסולארי בעיר ואמר : “מיקומה של העיר אופקים ואופי המבנים הציבוריים בה מהווים פוטנציאל אדיר לניצול אנרגיית השמש. בימים בהם אנו נחשפים לאסונות טבע הנובעים בין היתר תהליך התחממות גלובלית בעולם, עיריית אופקים החליטה לקחת אחריות ולהוביל פרויקט אנרגיה סולארי ובכך ולהפוך לעיר יצרנית וחוסכת באנרגיה המובילה בדרום”.

מנכ”ל חברת GreenGo, יפתח כהן, אמר היום כי “אנרגיית השמש מתעלמת משיקולי מרכז-פריפריה ומאפשרת לכולנו ליהנות מזמינותה, אין ספק כי הפוטנציאל הסולארי הגלום בעיר אופקים הוא משמעותי, וכניסתה של העיר לתחום האנרגיה הסולארית ממקמת אותה בקבוצת הערים המובילות את המהפכה הירוקה בישראל”.

ofakim enlight