מידעון סולארי - גיליון חודש יוני

לקוראינו שלום רב,

 

מומנטום חיובי מלווה בשבועיים האחרונים את תעשיית האנרגיה הסולארית הישראלית עם פרסום השימוע החדש של רשות החשמל למכסה הסולארית כתגובה לתוכנית האב של משרד התשתיות.

 

על אף כל הבירוקרטיה המתישה נראה כי משהו בכל זאת מתקדם. חשוב לנו לציין פה לטובה את האיגוד לאנרגיות מתחדשות בראשות עו"ד איתן פרנס שמוביל את המאבק כבר זמן מה ועשה כבר דרך חשובה עם החברות בתקופה מורכבת זו, כמו גם רבים מראשי ועובדי החברות הסולאריות הישראליות שבאים לכל דיון ומפגינים נוכחות וחזית אחידה בכל מה שנוגע למאבק בסחבת וקידום התחום.


בניוזלטר היום נשמע דעות של כמה מראשי התעשיה לגבי השימוע האחרון והשנוי במחלוקת. כמו כן נתרשם מהנעשה בגוש היורו בתחום בעקבות המשבר ונציג התפתחות טכנולוגית אחרונה של רעפים סולאריים.
בברכת קריאה מהנה.

צוות פורטל סולאר ישראל

 

מכסה חדשה למערכות סולאריות

 

לאחר חצי שנה של קיפאון בתעשיה הסולארית הישראלית, נראה כי העניינים נכנסים לתנועה. שישה חודשים עברו מאז מוצתה המכסה הקודמת ובתאריך26.5.2010 פרסמה רשות החשמל שימוע ציבורי ראשון לייצור חשמל פרטי במתקנים סולאריים קטנים על גגות.

 

 

לחצו כאן לכתבה המלאה...

 

 

תגובה לפרסום ההסדרה והשימוע

 

הכותב הינו מנכ"ל חברת שחר אנרגיה, מר זאביק פרץ:פרסום עידכון ההסדרה למערכות סולאריות עד 50 קווא"ט סותר את מדיניות משרד התשתיות כפי שפירסם השר בפברואר 2010 ובהתאם להחלטת הממשלה 4450 מיום 29.1.2010 לפי נקבע יעד מנחה ליצור חשמל באנרגיה מתחדשת בהיקף של 10% מצרכי האנרגיה הצפוים לשנת 2020.

 

לחצו כאן לכתבה המלאה...

 

רעפים סולאריים? זה כבר קיים

 

הדבר הבא בתחום האנרגיה הסולארית בעולם הוא המעבר הכל כך מתבקש מפאנלים סולאריים לרעפים סולאריים, קטנים יותר ויעילים לא פחות. המטרה המרכזית בניסיונות לשנות את הפאנלים הסולאריים למשהו קצת יותר ידידותי, היא כמובן כלכלית

 

לחצו כאן לכתבה המלאה...

 

 

 

 

 

בלעדי

 

הטור של רפי קירשנבוים, מנכ"ל אי.טי. סולאר ישראל

פורטל סולאר ישראל דואג להביא לקוראיו מגוון דעות מהתעשיה הסולארית הישראלית אל מול ההתפתחויות הדרמטיות האחרונות. אנו שמחים לארח לטור דו שבועי את מנכ'ל אי.טי. סולאר ישראל, מר רפי קירשנבויים.  

 

לחצו כאן לטור המלא...

 

הענף הסולארי ומשבר היורו

 

חדשות שמגיעות לישראל מכיוון אירופה בשבועות האחרונים מצביעים על כיוון אחד – משבר כלכלי. עוד קשה לומר אם אירופה, ארה"ב ושאר העולם יראו כמו שנראו במשבר לפני כשנתיים . אבל ברור לכולם שזהו משבר פיננסי חמור. גם התחום הסולארי מושפע ממשבר היורו וכמובן מכל מה שקורה, בעיקר במדינות השמש האירופאיות. 

  

לחצו כאן לכתבה המלאה...

 

שטח פרסומי

עד לפעם הבאה,

צוות פורטל סולאר ישראל

 

מפרסם - רוצה להופיע במידעון הסולארי? לחץ כאן

 

 

* מידעון זה נשלח לך מאחר ואתה רשום לרשימת התפוצה של האתר סולאר ישראל (www.solar-israel.co.il).