מידעון סולארי - גיליון חודש אוגוסט

לקוראינו שלום רב,

 

רבים מאיתנו נמצאים עכשיו על טיסות, לפני טיסות או אחריהן, בדרך לחופשה של אוגוסט ולפני החזרה לשגרה. חלקנו נמצאים על בנסיעה עיסקית, תערוכה ופגישות בחו"ל ועוד. גם הניוזלטר ה 26 של פורטל סולאר ישראל בסימן חדשות מעבר לים עם נסיון לצאת הפעם קצת מחוץ לשוק המקומי. מגוון מאמרים על נושאים שונים הקשורים לשוק הסולארי העולמי ינסו להביא לכם הקוראים מעט מהטרנדים שעוברים על התעשיה העולמית.

 

בכתבה הראשונה מוגשת לכם סקירה תקופתית מקיפה של משרד עורכי הדין ארדיסנט-בן-נתן על רגולציה בתחום ייצור החשמל. במאמר נוסף תתעדכנו על חדשות חמות מסין - הגדלת הסבסוד לחשמל סולארי כדרך של הממשל הסיני להילחם בצמיחה המטאורית והמדאיגה של צריכת אנרגיה מזהמת בסין, מה שכנראה יהפוך אותה לשוק הסולארי הגדול בעולם ואותנו לבעלי הזדמנויות גדולות בענק הסיני.

כמו שרבים מכם יודעים ומכירים מניסיונם האישי, בשנים האחרונות נהייתה מזרח אירופה לשוק מרכזי לחברות ישראליות הפעילות בחו"ל ולשחקן עולמי דומיננטי עם רגולציה תומכת ועידוד ממשלתי. תחנה סולארית שגדלה בחצי האי קרים שאוקראינה עתידה להיות הגדולה מסוגה ביבשת. בנוסף, תוכלו ללמוד על מערכת ענקית שאושרה בקליפורניה, ומצרפת לשורה של אישורים למערכות ענק בגיבוי הממשל, מה שהופך את קליפורניה למוקד סולארי דומיננטי בעולם. בנימה זו, אנו מבקשים להודות לכם קוראינו הנאמנים, על התגובות הרבות, ההערות, התיקונים, ההצעות והשיפורים שאתם תורמים לנו פעמיים בחודש.

 

אנו שמחים מאוד על המעורבות, שנותנת לנו כוח להמשיך ולספק לכם פורטל אנרגיה סולארית עדכני, איכותי, מתעדכן ומעדכן.


בברכת קריאה מהנה.

צוות פורטל סולאר ישראל

 

האם סין תהיה השוק הסולארי הגדול בעולם?

 

סימנים ראשוניים כי סין הופכת להיות שוק האנרגיה הסולארית הגדול בעולם כשברקע האטה באירופה. סין מגדילה את תמיכתה באנרגיה סולארית מתוך רצון להגדיל את כמות החשמל המופק מאנרגיות מתחדשות במדינה לעומת אנרגיות מזהמות כפחם או נפט, זאת עקב הגידול הדרמטי בצריכת האנרגיה המדינה בעשור האחרון וזיהום האוויר החמור שמתפתח כתוצאה מכך.

 

לחצו כאן לכתבה המלאה...

 

סקירה תקופתית של תחום האנרגיה הירוקה – משרד עורכי-הדין ארדינסט-בן-נתן

 

משרד עורכי-הדין ארדינסט-בן-נתן המתמחה בנושאי אנרגיה ירוקה מגיש סקירה תקופתית של שוק האנרגיה הירוקה נכון ל-14 באוגוסט 2011. במסגרת סקירה זו יפורטו ההחלטות של גופי הרגולציה הרלוונטיים שעניינם קביעת מדיניות והסדרה בתחומי האנרגיה עם התמקדות בתחום של ייצור חשמל.

 

לחצו כאן לכתבה המלאה...

 

    

 

שטח פרסומי

 

 

 

מזרח אירופה בעליה – התחנה הסולארית הגדולה באירופה תיפתח באוקראינה

תחנת האנרגיה הסולארית הגדולה באירופה בהיקף של 100,000 מגה וואט שעה תפעל באוקראינה. תחנה זו, הממוקמת ועובדת כיום בחצי האי קרים, עשוייה להגיע לנפח ייצור של 100,000 מגה וואט שעה עד סוף 2011, מה שיהפוף אותה לגדולה מסוגה באירופה ואחת הגדולות בעולם

 

לחצו כאן לכתבה המלאה...

 

פרוייקט סולארי ענק של 550 מגה וואט אושר בארה"ב

Desert Sunlight Solar Farm - זהו שמו של אחד מהפרוייקטים הסולאריים הגדולים ביותר שיוקמו בארה"ב מאז תחילת התעשיה הסולארית. שר הפנים קן סלאזאר אישר את הפרוייקט בקליפורניה ליד פאלם ספרינגס

לחצו כאן לכתבה המלאה...

 

עד לפעם הבאה,

 

צוות פורטל סולאר ישראל

 

מפרסם - רוצה להופיע במידעון הסולארי? לחץ כאן

 

 

* מידעון זה נשלח לך מאחר ואתה רשום לרשימת התפוצה של האתר סולאר ישראל

 (www.solar-israel.co.il).