אישור ל 15 מערכות סולאריות בינוניות - רשות החשמללאחר קיפאון בירוקרטי של 3 חודשים אישרה מועצת רשות החשמל רשיונות להקמת 15 מערכות סולאריות בינוניות במקומות שונים בארץ.

המערכת הגדולה ביותר שאושרה במסגרת המליאה היא של חברת פז סולאר להקמת מערכת סולארית של  5 מגה וואט בשדה בוקר, כפי שדוחח בעבר בפורטל סולאר ישראל. עלותה הצפוייה של המערכת הסולארית של פז סולאר בשדה בוקר היא 75 מליון שקלים. עוד אושרו במכסה: 2 מערכות סולאריות בסניפי ביג בכקרית גת וכרמיאל, מרכז מסחרי של אמות בכרמיאל ומבני תעשיה של פישמן. עוד 2 מערכות יוקמו ע”י חברת אנלייט בישובים רמת מגשימים ויונתן ברמת הגולן בבעלות החברה עם אופציה לישובים להיכנס כשותפים. כל מערכת תספק 630 קילו וואט.

תזכורת: המערכות הבינוניות אושרו ע”י רשות החשמל לראשונה בדצמבר 2009 (כפי שדווח בהרחבה בפורטל סולאר ישראל) בתעריף של 1.49 ש”ח ומאז אושרו רק 8 מערכות עקב עיקובים בירוקרטיים רבים. מערכות סולאריות בינוניות מוגדרות בין 51 קילו וואט ל 5 מגה וואט. לפרטים נוספים, קראו על מערכת חשמל סולארי או מערכות מתקדמות אחרות.

לרשות החשמל הגיעו עד היום 450 בקשות למערכות סולאריות כאשר 140 מהן מבקשות להתחבר לרשת המתח הגבוה ו 310 למתח נמוך, בהספק כולל של סה”כ 650 מגה וואט. רשות החשמל אישרה בזמנו 300 מגה וואט בלבד.

1.11.2010