זניט סולאר הישראלית תקים תחנת אנרגיה סולארית בסין בהשקעה של עשרות מליוני דולרים.

המכרז להקמת מערכת סולארית במחוז גאנזו שבסין מתעתד להיות פיילוט אשר אם יצליח יודמו עוד תחנות בהיקף של אלפי מגה וואטים בגאנזו בלבד. התחנה הראשונה שתוקם תהיה בהיקף ייצור של 20 מגה וואט בטכנולוגיית HCPV (ריכוז קרינת השמש). את התחנה תקים זניט בעזרת הטכנולוגיה שלה ואף תתפעל את התחנה בעזרת שוטף מקומי.תחנת כוח סולארית בסין - זניט

זניט סולאר מתכננת להעביר חלק מפעילותה לסין שם קיבלה הטבות משממשל לצעד זה כגון קרקע חינם. כמו כן, יתכן וזניט תרחיב את פעילותה לאוסטרליה.

בשנת 2009 חנכה זניט את תחנת הכוח הראשונה שהוקמה הטכנולוגיה שלה ביבנה אך מאז לא הצליחה החברה למצוא קרקעות מתאימות לפעילותה ומימון לכך. בחברה ובתעשיה נשמעות טענות על כך שממשלת ישראל מממנת יבוא טכנולוגיות סולאריות נחותות מסין במקום לקדם את היזמים המקומיים ואת המחקר והפיתוח הישראלי.

טכנולוגיית ה HCPV החדשנית של זניט משלבת ייצור של חשמל מאנרגיה סולארית ושל ייצור מים חמים. ייצור החשמל הסולארי מתצבע ע”י מראות המרכזות את אור השמש לתאים סולאריים העשויים מגרמניום. ניצול האנרגיה מהשמש במערכות אלו הוא כ 70%, הפרש ניכר ממערכות סולאריות רגילות. כמו כן, עלות ייצור האנרגיה הסולארית לקוט”ש יעילה הרבה יותר ממערכות אחרות. הטכנולוגיה של זניט עשוייה לשמש גופים גדולים שמשתמשים הן באנרגיה תרמית וצריכת חשמל.