המעבר לשימוש באנרגיה ירוקה צובר תאוצה בישראל בשנים האחרונות, כחלק מהשמירה על איכות הסביבה. אנרגיה ירוקה ניתנת לייצור במגוון דרכים, אנרגיה סולארית, אנרגיית המים אנרגיית הרוח ועוד. מדובר למעשה במשאבי טבע זמינים לכל דורש, אשר ייצור אנרגיה בעזרתם אינו פוגע בסביבה או במשאבי הטבע. ככלל, מדינת ישראל פועלת בשנים האחרונות לעידוד השימוש באנרגיה ירוקה ומעודדת השקעה באנרגיה ירוקה. השקעה באנרגיה ירוקה

השקעה אמיתית באנרגיה ירוקה היא כדאית קודם כל מבחינת הסביבה, איכות האוויר שאנו נושמים, שמירה על המאזן האקולוגי, תרומה למאבק בהתחממות הגלובלית ועוד. כמו כן, שימוש באנרגיה ירוקה נחשב לחסכוני ביותר עבור האזרח, בייחוד עם התייקרות מחירי החשמל והדלק. כל אלה הופכים את ההשקעה בתחומי האנרגיה הירוקה להזדמנות פיננסית משתלמת ביותר.

השקעה באנרגיה ירוקה – לא מזהם, כן משתלם

כאמור, במסגרת המאבק בהתחממות הגלובלית, שימוש באנרגיה ירוקה הפך להיות יעד של מדינות רבות ברחבי העולם כולו וגם בישראל. הפקת דלק לדוגמה מנפט, כרוכה בזיהום רב כתוצאה מתהליך הזיקוק. לעומת זאת, הפקת דלק מעצים היא הרבה יותר בטוחה ובריאה, הן לאדם והן לסביבה. מה הופך השקעה פרטית באנרגיה ירוקה לכדאית גם מבחינה כלכלית?

עם עלייתה של המודעות לעניין, החלו מדינות רבות לייצר אנרגיה ממקורות טבעיים ולעודד ייצור ושימוש בדלק ירוק או באנרגיה סולארית לדוגמה. על מנת לעשות זאת, יש צורך במקורות אנרגיה טבעיים ורבים. כפועל יוצא מכך קיים ביקוש מתמיד ומבחינת המשקיע, מדובר בתחום שהדרישה לו רק תלך ותגבר. השקעה באנרגיה ירוקה מבטיחה תשואות נאות ביותר מבחינת המשקיעים, שיכולות להגיע לעד 20 אחוזים בשנה.

השקעה באנרגיה ירוקה – אנרגיה סולארית

אנרגיה סולארית מקורה בקרינת השמש, מה שמאפשר הפקת אנרגיה ממקור בלתי מתכלה, לעומת המקורות הקונבנציונאליים להפקת אנרגיה שאנו מכירים, כמו נפט, פחם וגז. הפקת אנרגיה סולארית אינה פוגעת בסביבה בשום דרך ותורמת למאבק בהתחממות הגלובלית. בישראל החלו להיות מודעים ליתרונותיה של אנרגיה סולארית להפקת חום וחשמל וכיום תחום זה רק הולך ומתפתח.

השקעה באנרגיה ירוקה היא השקעה בטוחה, בגלל שמדובר בתחום שרק ילך ויצבור תאוצה, הן בגלל המחסור הגובר בנפט וגז וגם בגלל הרצון לשמור על האיזון האקולוגי. כיום בארץ קמים פרויקטים רבים למכירת חשמל באנרגיה סולארית הנחשבים לאטרקטיביים ביותר עבור השקעה באנרגיה ירוקה. פרויקטים אלו זקוקים למימון, ומשקיעים אשר יבחרו להשקיע השקעה באנרגיה ירוקה, יישאו תשואות נכבדות תוך זמן קצר, עקב הביקוש ההולך וגובר לאנרגיה המיוצרת במסגרת פרויקטים אלה.

את כדאיותה של השקעה באנרגיה ירוקה בישראל ניתן ללמוד מעצם העובדה כי הבנקים בישראל ואפילו חברת החשמל, החלו להשקיע במימון פרויקטים סולאריים הן במגזר העסקי והן במגזר הפרטי ולהציע מקורות מימון כדוגמת הלוואות בתנאים נוחים. בנוסף, כיום ישנן חברות המשקיעות בפרויקטים סולאריים ומסייעות ליזמים להוציאם אל הפועל.