חברת אינוונטוקס הגרמנית Inventux Technologies AG, היא חברה סולארית עולה בתחום של ייצור מודולים שלמים בטכנולוגית Thin Films. החל מדצמבר 2009, אינוונטוקס טכנולוגיות סולאריות מייצרת ומשווקת ברחבי העולם את הפתרון המלא לחברות סולאריות ואינטגרטורים, בטכנולוגיה שעוד לא קיבלה את מלא תשומת הלב בישראל.

Inventux X Modelהטכנולוגיה הקיימת בחברת אינוונטוקס, מאפשרת ייצור מהיר וידיותי לסביבה של מודולים שלמים, פאנלים סולארים, עשויים שכבות דקות של תאים סולאריים. הייצור המהיר מוזיל את העלויות לצרכן ומהווה פריצת דרך של ממש בכל הנוגע למערכות סולאריות ביתיות וכן מערכות סולאריות בקנה מידה של 50 קילו וואט ומעלה.
הטכנולוגיה של ה Thin Films, הולכת וצוברת תאוצה בארץ ובעולם, בשנת 2005 רק שישה אחוזים מסך ההתקנות הסולאריות ברחבי העולם התשמשו בטכנולוגיה הזו. בשנת 2010 כבר מדברים על עליה של 300% ושבירה של רף ה- 20%.

מוצר הדגל של אינוונטוקס טכנולוגיות סולאריות בשוק הסולארי בעולם הוא הפאנל מסדרה איקס –  X-Series-MICROMORPH. פאנל סולארי בגודל 1.4 מטרים רבועים, מתאים לייצור של 115 וואט/ שעה, עם נצילות קבועה של 8.5%. הפאנל כולו מורכב מתאי סיליקון לחוצים על שכבה של זכוכית דקה, מצופים שכבת פלסטיק שקופה לשמירה על התאים.

השימוש בפאנלים סולארים כאלו מוזיל את העלויות לא רק בעלות ייצור של קילו וואט, אלא גם בצורתו החיצונית שהיא כמעת מרובעת לגמרי- הורדה של עלויות התקנה, ביטול מסגרת או שוליים מתכתיים – מינימום פגיעה בנצילות ומקום אגירה ללכלוך, שוליים נקיים של כל תא – מינימום פגיעה בנצילות פר תא, טולרנס נמוך במתח יציאה פלוס מינוס שלושה אחוז – מתאים לשירות ספק חיצוני משתנה.

מצורף מידע לגבי היתרונות של הטכנולוגיה המפותחת באינוונטוקס טכנולוגיות סולאריותלחץ כאן