אינטרדןחברת אינטרדן, בניהולו של רון נזר, הינה בעלת ניסיון של מעל 20 שנה בתחום האנרגיה הסולארית. אינטרדן, הממוקמת בחיפה, הוקמה בשנת 1984 ומאז עוסקת בייבוא, תכנון והתקנה של מערכות אנרגיה סולארית בישראל. ייחודה של חברת אינטרדן הינו בניסיונה ארוך השנים כספקית של מערכות סולאריות פוטו-וולטאיות לפרטיים ולעסקים באזורים שונים בארץ.

לחברת אינטרדן מגוון ספקים רחב של שלל רכיבי המערכת הסולארית. לספקי חברת אינטרדן מגוון מוצרים החל מקולטים סולאריים, ממירי מתח, מטען ומצברים, בקרים סולאריים ורכיבים לאספקת חשמל בהעדר רשת (מערכות עצמאיות). חברת אינטרדן היא נציגתם בישראל של כמה מהיצרנים והספקים המובילים בתחום מערכות האנרגיה הסולארית בעולם כגון סולאר וורלד, סאן פאוור ויוניסולאר.מגוון הספקים של חברת אינטרדן מאפשר לה לבצע התאמה ייחודית ואופטימאלית לכל לקוח. תנאי הלקוח, המיקום הפיזי ותנאי האקלים נלקחים בחשבון בבואה של חברת אינטרדן להתקין מערכת סולארית ללקוח.

לחברת אינטרדן מגוון יישומים בעולם האנרגיה הסולארית, המתאים עצמו לכל דרישה. יישום נפוץ הינו מערכות סולאריות מחוברות רשת. אינטרדן מאמינה כי קולטים סולאריים הם האמצעי הנקי ביותר לייצור חשמל. התקנה של מערכת אינטרדן על גג הבית והזרמת החשמל העודף לרשת החשמל מאפשרת ללקוח הפרטי או העסקי להרוויח על החשמל שהוא מייצר ולמוכרו בתעריף עודף לחברת החשמל. החשמל מוזרם ישירות ללוח החשמל ללא צורך במצבר.

יישום נוסף של חברת אינטרדן הוא במתקני חשמל סולארי עצמאיים. מערכת כזו משמשת לאספקת חשמל במקומות בהם אין תשתית חשמל מסודרת ובכך נחסכת עלות של הולכת חשמל למקומות מרוחקים. מתקן סולארי עצמאי של חברת אינטרדן מורכב ממערך קולטי שמש סולאריים, בקר טעינה ופריקה ומצבר. התקנת מערכת עצמאית של אינטרדן במקומות מרוחקים מאפשר להימנע משימוש של גנראטור מזהם שדורש אספקת דלק סדירה. מערכות חשמל נייד מסופקות גם הן על ידי חברת אינטרדן. לחברת אינטרדן יש מגוון רחב של פתרונות סולאריים ליישומים של חשמל נייד. לכלי רכב מספקת חברת אינטרדן חשמל 230V ברכב, אשר נותן את החופש לבצע כל עבודה ללא תלות במקום. לרכבי חפ”ק יכולה אינטרדן לספק ממירי מתח, ממירי מטען משולבים וחיוויים על גבי צגים דיגיטאליים.

הבית המשותף הסולארי הראשון בישראל הוקם על ידי חברת אינטרדן לפני מספר חודשים בהרצליה. המערכת אושרה על ידי חברת החשמל ועתה נהנים דיירי הבניין מההחזר הכספי. עיריית הרצליה פטרה את הדיירים מאגרות היתרי הבניה הכרוכות, וזאת כדי לעודד פרוייקטים דומים בעתיד. הפאנלים הסולאריים שהתקינה אינטרדן אינם בגדר קונסטרוקציה נוספת על המבנה והם אינם בולטים בכלל. דבר זה התאפשר בשל כך שהקולטים הינם יריעה גמישה מחומר חדשני המהודקת לגג. אינטרדן התקינה בבניין בהרצלייה 20 רצועות של 3 מטר כל אחת. תחזית ייצור החשמל היא 2 קילו וואט מהיריעה שהתקינה אינטרדן על הגג. על פי התחשיבים, המערכת תייצר חשמל בכמות שמוערכת ב 6000 בשנה החזר כספי.