המושג “אנרגיה סולארית ביתית” הפך שגור בקרב אזרחים בכל רחבי העולם ולא רק בישראל, ולאחרונה ניתן לראות מהלכים יוצאי דופן של ניצול של מערכות סולאריות ביתיות לטובת הכלל. מלבד הרווח האישי המלווה אנרגיה סולארית ביתית והאופן בו אנרגיה סולארית ביתית תורמת לסביבה ירוקה ובריאה יותר עבור כולנו, ישנו גם מימד כלכלי חשוב מאוד.

היתרון הכלכלי שקידם את התחום
לעיתים, נדמה כי בתחומים מסוימים יש צורך ברווח כספי על מנת לעורר את המודעות. בין אם במקרה של אנרגיה סולארית ביתית זה המצב או בין אם לא, אין ספק כי האופציה להרוויח סכומי כסף לא מבוטלים מהימצאותן של מערכות סולאריות ביתיות קידמה רבות את הנושא. אך לא רק מכיוון האזרחים עצמם ישנו יחס אחר אל מערכות סולאריות ביתיות – אלא גם מצד הממשלה, הבנקים וגופים אחרים במשק.

מימון של הבנקים וגופים חיצוניים
עיקרי השינוי שיזמה הממשלה בהקשר של מערכות סולאריות ביתיות קשור לאופן בו מתחלקים התקבולים. כיום ניתן להרכיב מערכת של אנרגיה סולארית ביתית במימון של בנקים וגופים אחרים, תוך כדי התחשבנות בשורת הרווח המלווה את החשמל המיוצר בלבד.

מעוניין במימון למערכות סולאריות? צור עימנו קשר

במילים אחרות, ישנה לכל אחד מאיתנו אפשרות לרכוש מערכות סולאריות ביתיות ללא עלות ראשונית, ופשוט להעביר לגורם המממן אחוז מסוים מהרווח – בצורה חודשית ומתוך הרווח שמייצרת אותה מערכת.

העבודה מול חברת החשמל
חשוב להדגיש, כי החשמל המיוצר על ידי מערכות אנרגיה סולארית ביתית מועברת לחברת החשמל, אשר סופרת את הקילוואטים ומתמחרת בהתאם. במקרים מסוימים, ניתן גם להתקזז מול חברת חשמל על צריכת הקילוואטים האישית לעומת ייצור הקילוואטים, ובכך לחסוך את עלות החשמל החודשית הרגילה.

לא רק אידיאולוגיה
אך היתרונות של מערכות סולאריות ביתיות אינם נגמרים רק כאן. מבלי להתייחס לפן האידיאולוגי החשוב לא פחות מכל היבט אחר, ישנם גם אספקטים כלכליים לא מועטים אשר מעלים את האטרקטיביות.

הניקיון של מערכות סולאריות ביתיות, לצד היגיון כלכלי משוכלל הופך אותן למוצר נחשק. בנוסף, מערכות סולאריות ביתיות למעשה מבטלות את התלות של כל אחד מאיתנו במקורות זרים או מחצבים רחוקים. כל מה שצריך לעשות כדי ליהנות ממערכת סולארית כזו היא פשוט ליצור קשר עם הגורם הנכון, ולדאוג לנצל אותה בצורה אופטימאלית.

תמריצי הממשלה פועלים לטובתכם
העלות של מערכת אנרגיה סולארית נעה מסכומים של עשרות אלפי שקלים למאות אלפי שקלים, בהתאם לגודל המערכת ופוטנציאל הייצור שלה. עם זאת, לא לכל אחד מאיתנו מתאימה מערכת סולארית גדולה, וחשוב להתייעץ עם גורם מנוסה לפני שמתחייבים למערכת מסוימת. כדאי גם לבדוק את התמריצים שמציעה הממשלה, ולבחון את האופן בו אפשר לנצל אותם. העלויות של מערכות סולאריות יכולות להיות גבוהות מאוד, אך לא תמיד הן חיוניות.