חשמל ביתי הוא פלח הולך וגודל מתוך צריכת החשמל הכללית. יותר ויותר תושבים במדינה קונים מכשירי חשמל רבים וטובים ובכך מעלים את הדרישה לייצור של חשמל. כל קיץ יש את אותם ימים בהם חם מידיי לחיות והצריכה עולה על יכולת הייצור של החשמל במדינה. שיטות של התייעלות אנרגטית ושל ייצור חשמל ביתי ממקורות אנרגיה מתחדשות זה הפתרון של הצריכה הבלתי נגמרת.

חשמל ביתי הוא הצרכן, מקרר, מכונת כביסה, מדיח כלים, מייבשי שיער, טלוויזיות, מחשבים וכו. כל אלו אוכלים חשמל רב יחד עם מקורות חימום וקירור ועם התאורה שאנו צורכים. איך ייצור חשמל ביתי ממקורות אנרגיה מתחדשת יכול לעזור, בקלות. כיום, בעזרת רכיבים שניתן לרכוש באינטרנט ועל ידי מדריכים פשוטים שגם אותם ניתן לרכוש באינטרנט, אפשר להתקין מערכות סולאריות ביתיות לטובת ייצור חשמל ביתי סולארי.

לדוגמא: במדריך הסולארי של אביחי לוי, לקריאת הכתבה במעריב לחץ כאן

שני פאנלים סולאריים שמחוברים לממיר מתח וסוללה אולי לא יאירו את כל רמת גן, אבל בהחלט יכולים לספק מספיק חשמל ביתי לטובת המקרר ומכונת הכביסה. נכון, שני הפאנלים הם לא בחינם וגם ההתקנה לוקחת זמן, אבל לאורך זמן חוסכים גם כסף בחשבון החשמל הביתי וגם מונעים מחברת החשמל להקים עוד תחנות פחמיות.

בערים מסויימות ברחבי גרמניה ובארה”ב, אולי שתי המדינות החלוצות העיקריות בכל הנוגע לאנרגיה סולארית, יש חוקים שמכריחים את התושבים להתקין מספר מינימאלי של פאנלים סולאריים. המטרה היא לעודד את התושבים, גם בתמריצים ועידוד ממשלתי, לייצר חשמל סולארי ביתי על הגגות הפרטיים ובכך להקל על רשת החשמל במדינה ולהוריד, ולו במעט, את הצריכה הכללית.

על מנת שגם בישראל ייצור חשמל סולארי יהפוך פופולארי ויקדם את האנרגיה הירוקה, יש צורך אמיתי בכמה גורמים: ממשלת ישראל שתחוקק חוקים לטובת העניין ולהמרצת התושבים, טכנולוגיה פשוטה שכל אחד יכול לתפעל, מערכות סולאריות ביתיות לבנייה עצמית או לרכישה פשוטה והתקנה מהירה, חוקי בנייה מקלים.

כרגע מה שתוקע את המצב הסולארי בישראל ומונע ממני וממך להעמיד שני פאנלים סולארים על הגג ולהתחיל לייצר חשמל ביתי לצריכה ביתית, בשיטה הפוטו וולאטית, זו מדינת ישראל. וחבל.