אנרגיה ירוקה בארהבמהפכת האנרגיה הירוקה העוברת על הכדור בשנים האחרונות מתחילה להיות מגובה במספרים ונתונים. מקורות אנרגיה ירוקה מתחדשים תופסים מקום נכבד יותר ויותר באחוז האנרגיה בו משתמשים במדינות מסויימות.

לפי נתונים שהתפרסמו לאחרונה לגבי אנרגיה ירוקה בארה”ב, התברר כי האנרגיה הירוקה במדינה שוברת שיאים בחודש מאי האחרון. מהנתונים לגבי האנרגיה הירוקה התברר כי מקורות אנרגיה ירוקה מתחדשת היו אחראים ל 13% מתפוקת החשמל בארה”ב בחודש מאי האחרון. אחוז האנרגיה הירוקה שהתפרסם הוא שיא של כל הזמנים בארה”ב.הנתונים שהתפרסמו לגבי האנרגיה הירוקה הגיעו ממשרד האנרגיה האמריקאי. בהשוואה לחודש מאי שנה לפני, צמחה האנרגיה הירוקה ב 7.7%. צמיחה זו של אנרגיה ירוקה מתייחסת למקורות אנרגיה מתחדשת כגון אנרגיית רוח או אנרגיה סולארית מהשמש.

מדינת איווה בארה”ב היתה אחראית לגידולה החד ביותר של אנרגיה ירוקה מהרוח. צמיחת האנרגיה הירוקה מהרוח עומד בארה”ב על 12.5% מתוכם 52% במדינת איווה. תפוקת החשמל מאנרגיה סולארית ירוקה עלתה ב 3.5%.

נתונים מעודדים אף יותר בנושא צריכת אנרגיה ירוקה בארה”ב מראים על ירידה חדה של 4.1% בצריכת אנרגיה ממקורות אנרגיה מתכלים ומדלקי מאובנים. זו הנפילה השלישית בגודלה מאז החל משרד האנרגיה לפרסם נתון זה לפני 35 שנה. תפוקת החשמל מתחנות כוח פחמיות ירדה ב 14.8% לעומת החודש המקביל בשנה הקודמת, וצריכת חשמל מדלקי מאובנים ירדה ב 8.3%.אנרגיה ירוקה ארהב

הערכות של משרד הפנים האמריקאי והעומד בראשה מחודש אפריל בנושא ייצור חשמל ממקורות אנרגיה ירוקה מתחדשת מדברים על כך כי הצבת טורבינות רוח בחוף המזרחי של ארה”ב תייצר הספק חשמל זהה ל 3000 תחנות פחמיות בינוניות. עוד טען שר הפנים האמריקאי כי אנרגיה ירוקה שתופק מהרוח היא בעלת פוטנציאל עצום בארה”ב.

ובעולם? מה קורה מבחינת אנרגיה ירוקה במקומות אחרים על הגלובוס? בצידו השני של האוקיינוס נמצאת ספרד. ספרד היא מובילה עולמית כיום בשימוש באנרגיה ירוקה. מדינות אירופאיות רבות נקטו בשנים האחרונות צעדים רבים להגברת ייצור האנרגיה הירוקה בגבולם, אך עולה על כולם היא ספרד. במהלך חודש מארס האחרון הופקה אנרגיה ירוקה מטורבינות רוח שסיפקה 40% מסך צריכת החשמל במדינה. תפוקת החשמל מאנרגיה ירוקה שמקורה בטורבינות הוכפלה בספרד תוך עשור בלבד