האם תאורה סולארית לגינה היא משתלמת?
בכל מקום אנחנו קוראים היום על הטרנד הירוק. יותר ויותר אנשים וגופים בארץ ובעולם בוחרים לרכוש תאורה סולארית לגינה משיקולים שונים, כאשר תרומה לסביבה היא כמובן העיקרית שבהם. עם זאת, אנשים רבים גם מצביעים כי תאורה סולארית לגינה היא לא רק תורמת לסביבה, אלא גם משתלמת לצרכן מבחינה כלכלית. האם תאורת אנרגיה סולארית לגינה היא אכן כל כך משתלמת? בשביל לבחון את הנושא, נבדוק מה דורשת מאיתנו תאורה סולארית לגינה, ואילו פעולות אנחנו צריכים לבצע כדי לתחזק אותה.

העלויות של תאורה סולארית לגינה
נתחיל כמובן, מהרכישה של תאורה סולארי לגינה והעלויות הראשוניות שלה. ברוב המקרים, בכדי לעודד רכישה של תאורה סולארית לגינה, המכירים יעמדו על הטווח שבין כמה עשרות שקלים לבין 200 ש”ח. מדובר בסכומים צנועים יחסית, ובסכום של 500 ש”ח, אתם כבר ממש יכולים להרכיב לעצמכם סט שלם של תאורת אנרגיה סולארית לגינה שתאיר אותה מכל זווית. חשוב לציין שגופי תאורה חשמלית יכולים להיות במחיר גבוה יותר, אבל בכדי להיות אפילו יותר הגונים, נצא מנקודת ההנחה שהמחירים שווים.

תאורת גן סולארית היא הפתרון הטוב ביותר עבורך

כעת נסתכל על עלויות השימוש בתאורה. תאורה חשמלית מחוברת לרשת החשמל, וכמובן שנשלם עליה דרך חשבון החשמל שלנו. תאורה סולארית לגינה, לעומת זאת, ממש לא קשורה לרשת החשמל שלנו. תאורה סולארית בגינה פועלת באופן עצמאי לחלוטין, והשימוש בה לא עולה לנו אפילו אגורה אחת. זה כבר אחד ההבדלים המשמעותיים בין תאורה סולארי לגינה לבין תאורה חשמלית. החיסכון, רק בתחום הזה, יכול לעמוד על הבדל של אלפי שקלים בשנה.

יש כמובן גם את נושא התשתית. כדי להתקין מלכתחילה תאורה חשמלית יש צורך לפרוס כבלים, לתכנן את פריסת החשמל, ואולי אף לשלם לחשמלאי מקצועי. תאורה סולארית לגינה חוסכת לנו את כל העלויות והמאמץ. גופי תאורה סולארית כבר ציינו, לא מחוברים לאף רשת. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להציב אותם. לא לחבר, לא לתכנן, לא להתקין. כבר חסכנו עוד כמה מאות שקלים.

ממשיכים לחסוך עם תאורה סולארית בגינה
מה קורה במצב שבו אנחנו רוצים לשנות את התאורה בגינה שלנו? להזיז מנורה לכיוון מסוים, למקם כמה מנורות במקום אחר וכיו”ב. עם תאורה חשמלית שוב נקרא לחשמלאי המקצועי, נרכוש ציוד מתאים, נשנה התשתית, וכיו”ב. עם תאורה סולארית לגינה שוב העלויות לא קיימות למעשה. רוצים להזיז תאורה סולארית לגינה? אין שום בעיה, פשוט תזיזו. זה הכל, לא צריך לשנע, לא צריך לבדוק נקודות חשמל, לא צריך לתכנן מחדש.
כמו שאפשר לראות, תאורה סולארית בגינה היא פתרון התאורה המשתלם ביותר שאתם יכולים למצוא היום. חשוב לזכור שמדינת ישראל היא מדינה שטופת שמש, כך שהפתרון של תאורה סולארית לגינה מתאים כמעט לכל ימות השנה, ובוודאי לימי הקיץ החמימים שבהם נהנה לארח אנשים בגינה הפרטית שלנו.