את הפרויקט יזמה חברת סן סיטי הישראלית שפעילה ברומניה וקישרה בין חברת האנרגיה הרומנית לבין הקונצרן הסולארי.

קונצרן אי.טי סולאר זכה בחוזה להקמת פרויקט סולארי ענק ברומניה בגודל של 50 מיליון מגה עבור חברת האנרגיה הרומנית טינמר. היקף הפרויקט הוא 70 מיליון אירו (350 מיליון שקל).

הפרויקט יתפרס על פני שלוש מדינות בדרום רומניה. בניית התחנות החלה והן אמורות להתחבר לרשת החשמל הרומנית במהלך הרבעון הראשון של 2013. רומניה נמצאת בתנופת פיתוח בתחום הסולארי כחלק ממחויבותה להרחיב את השימוש באנרגיות ירוקות במסגרת האיחוד האירופי.

רפי קירשנבוים, מנכ”ל אי.טי סולאר ישראל, מסר שהפרויקט מוקם וממומן על ידי חברת הבת אי.טי סולושנס הגרמנית, שביצעה את התכנון, מקימה את הפרויקט ומממנת אותו בשלבים הראשונים. הפרויקט ישאר בבעלות של אי.טי סולושנס, שאף תדאג לתחזוקה השוטפת לכל אורך שנות קיומו.

הפרויקט מבוצע ביוזמה של חברת סאן סיטי הישראלית שפעילה ברומניה ואשר יצרה את החיבור בין חברת האנרגיה הרומנית לבין אי טי סולאר. בכוונת החברות להרחיב את שיתוף הפעולה ולהקים שדות סולאריים נוספים.

חברת טינמר בחרה בפאנלים של אי.טי סולאר לאחר שבחנה מספר אפשרויות של יצרנים מובילים בעולם והתרשמה מאיכות הפאנלים, יציבות התפוקה לאורך זמן והשילוב עם תוכנית המימון, האחריות והביטוח שהציעה החברה ואשר צמצמה למינימום את הסיכון מבחינת הרומנים.

המגזין המקצועי המוביל בתחום האנרגיה הסולארית הפוטווולטאית “פוטון”, שמבצע התקנה מבוקרת מתמשכת באתר ההתקנות שלו מזה מספר שנים, דרג את אי.טי סולאר כשניה מבחינת הביצועים בבדיקה ראשונה מבין הפאנלים הסינים. הבדיקה משקללת ממצאים שנאספו לאורך עשרה חודשים וכללה 115 פאנלים של החברות המובילות.