האדם המודרני למד לחיות בסביבה שתומכת בו בכל הקשור לאנרגיה. אנחנו כבר לא חושבים על זה ביום יום, אבל מקורות אנרגיה נמצאים סביבנו כל הזמן ומספקים לנו את האנרגיה הדרושה לנו על מנת לעבור את היום (ואת הלילה).

הקפה של הבוקר מתחם תודות למקור אנרגיה זמין כמו החשמל, כמוהו גם המים במקלחת של הבוקר. את הדרך ברכב אנחנו עושים תודות למקור אנרגיה זמין שיושב בטנק הדלק ונשרף בכל קילומטר שאנחנו מתקדמים. המעלית למשרד צריכה אנרגיה, כך גם האור במסדרון והמיזוג בקומה. בתוך המשרד יש מחשבים שצורכים הרבה אנרגיה, כמו גם הטלפונים, הפקסימיליה ומכונות הצילום. בדרך הביתה, כל הרמזורים, תאורת הרחוב, המוזיקה מהרדיו וכו’ וכו’. סביבנו הכל שוקק אנרגיה ממקורות אנרגיה שונים. מקורות אנרגיה חלופיים

אפשר להבחין בבירור בין מקורות אנרגיה מתכלים, כאלו שאנחנו מכלים בשימוש בהם לבין מקורות אנרגיה חלופיים. דלקים למיניהם, פחם, נפט, אפילו עצים לבעירה וסולר הם מקורות אנרגיה מתכלים. כל ליטר של בנזין שאנחנו מתדלקים, נשרף ונעלם (לא לפני שהוא משחרר לאוויר כמה גרמים של חומרים מזהמים). מקורות אנרגיה חלופיים כמו השמש, הרוח, גיאו תרמיה, זרמי מים וגלי ים הם מקורות אנרגיה שאינם מתכלים. גם אם נעמיד טורבינה לייצור חשמל בכל גבעה, הרוח לא תיעצר מלנשוב. עצם היותם של מקורות האנרגיה החלופיים, איתנים לנצח, עושה אותם כל כך מעניינים ואטרקטיביים.

אנשים פרטיים, ממשלות בעולם, ארגונים ותומכי איכות הסביבה מנסים לקדם ולהטמיע את המערכות לאנרגיה סולארית בתור ראש חץ של מקורות אנרגיה חלופיים לטובת האנושות כולה. הכיוון של האנרגיה וייצור האנרגיה בעולם משנה את פניו ולמרות שהשינוי אינו בן יום אלא לוקח כמה שנים, רואים יותר ויותר אכפתיות ויותר השקעות של מקורות אנרגיה ירוקים, על חשבון מקורות אנרגיה מזהמים.

הדרך הכי טובה לקדם מקורות אנרגיה חלופיים בישראל היא קודם כל בחינוך, להביא את האזרח להבין שאנרגיה חלופית טובה לו לכיס וטובה לו לבריאות, כמו שהיא טובה לו היא טובה לשכן, לעיר ולמדינה כולה. יעד כמו 5% מכלל האנרגיה בישראל שיהיה מקורו במקורות האנרגיה החלופיים כמו שמש ורוח הוא יעד חשוב, אך מהווה רק את הצעד הראשון בדרך ירוקה וארוכה.