פריצת דרך באנרגיה הסולארית: פיתוח חדש מגדיל את נצילות הפאנלים בעשרות אחוזים. מיקרו ממירים חדשים, שפותחו עבור מערכות סולאריות, צפויות לחולל מהפיכה כלכלית בשוק אנרגיית השמש: הממירים החדשים מאפשרים להגדיל בעשרות אחוזים את תפוקת מתקני החשמל “הירוקים” ובמקביל להפחית את הנזק הכלכלי הנגרם כתוצאה מבלאי או התיישנות.

הפיתוחים החדשים, שיוצגו על ידי חברת מיקסולאר בע”מ בתערוכת CLEANTECH 2013, מאפשרים לא רק לייצר יותר אנרגיה מאור השמש אלא גם לשלוט על כל אחד מהפאנלים הסולאריים במערכת – ולקבל התראות אוטומטיות על תקלות במתקן הסולארי ישירות לנייד.

הדור הבא של הממרים הסולאריים מגיע לישראל: פיתוח טכנולוגי חדש יאפשר מעתה למתקנים סולאריים לייצר יותר חשמל מאנרגיית השמש, להפעיל את המערכות הסולאריות ביעילות גבוהה בהרבה ולחסוך טיפול רב בתקלות והשבתות של המתקן. הסיבה: מיקרו ממירים חדשים (ENPHASE), שאותם צפויה להציג חברת מיקסולאר בע”מ בתערוכת קלינטק 2013, הופכות את הפאנלים ליחידות “עצמאיות” ובכך מגדילים את יעילות המתקן הסולארי בעשרות אחוזים.

כיצד זה עובד? מרבית המערכות הסולאריות כיום מחוברות על פי שיטת “סטרינג” (בשורה אחת) והאנרגיה שהם מפיקים מועברת באמצעות ממיר אחד בלבד לרשת החשמל הארצית. החיסרון במערכות הקיימות: מספיק פאנל סולארי אחד שלא עובד, גם מסיבות של הצללה, לכלוך או התיישנות, על מנת להפחית מיעילותה של המערכת כולה.

הפתרון: התקנת מיקרו ממירים מאפשרת שליטה ובקרה על כל אחד מהפאנלים בנפרד ובכך כל פאנל הופך להיות “עצמאי לחלוטין”. התוצאה: יעילות המערכת גבוהה בעשרות אחוזים וגם התקנתה והטיפול השוטף בה – גוזלים משאבים מצומצמים. כך למשל, אם במערכת סטנדרטית יש צורך בהחלפת ממיר (בשל תקלה או התיישנות) – פעולה שגורמת להשבתה של מספר ימים, הרי שבמערכת המתקדמת, החלפת מיקרו ממיר משביתה מפעולה אך ורק את הפאנל התקול ואורכת דקות ספורות.

דימיטרי פרבר, מנכ”ל החברה, מציין כי בין הפיתוחים הנוספים בשוק הסולארי מציעה מיקסולאר גם מערכת בקרה משוכללת, שמאפשרת בקרה מרחוק בזמן אמת על מתקני החשמל “הירוקים”. מערכת הבקרה מאפשרת לקבל נתונים בזמן אמת ישירות לצג המחשב או לטלפון הנייד. לצד שורת היתרונות הזו, הפיתוח הנוכחי גם חוסך בהוצאות ההתקנה של המערכת, מאפשרת התקנה בזוויות שונות על גגות וכן מצמצמת את עלויות התכנון באופן כמעט מלא.

הפיתוח הייחודי יוצג על ידי חברת מיקסולאר בע”מ במסגרת CLEANTECH 2013 – התערוכה הבינלאומית השנתית ה-17 לטכנולוגיות מים, התייעלות אנרגטית, אנרגיה מתחדשת, בנייה ירוקה, מחזור ותחבורה ירוקה. התערוכה תתקיים בין התאריכים 29-30.1.2013 בגני התערוכה בתל אביב.

תערוכת CLEANTECH 2013 יוצאת לדרך בייזומה של קבוצת “משוב” בין התאריכים 29-30 בינואר, בגני התערוכה תל אביב, וצפויה לארח למעלה מ- 20,000 מבקרים, ביניהם עשרות משלחות של מבקרים וקניינים מהארץ ומחו”ל. גם השנה צפויה להימשך צמיחתה של התערוכה הבינלאומית, לאחר שב- CLEANTECH 2012 נרשמה עליה של למעלה מ-50% בשטחי התצוגה של חברות מחו”ל, לעומת 2011.