בין האפליקציות הרבות של דלק על סוגיו השונים, נמצאת גם האפליקציה לייצור אנרגיה, אנרגיה סולארית, כחלק מהפתרונות של האנרגיות המתחדשות, שהולכות ומחליפות את מקורות האנרגיה הקונבנציונליים, היא חלופה ראויה וחשובה לייצור מדלק, אנרגיה.

דלק אנרגיה סולארית בישראל

חברות ישראליות רבות יודעות כבר שאת השמש אי אפשר לכבות, ולכן שמו את הפיתוח העיסקי שלהן בשמש ובאנרגיה שהיא מפיקה. במקום להשתמש בדלק לאנרגיה, יודעים מומחים בתחום להשתמש במקור האור של השמש על מנת להפיק את האנרגיה המיוחלת. מעבר להפקה עצמה של האנרגיה הן בטכנולוגיה פוטו וולטאית והן בטכנולוגיה תרמו סולארית, יש הרבה עניין בתחזוקה וכיוון של מערכות אנרגיה סולארית, אופטימיזציה של השימוש בהן, ניטור יכולות וקידום הפקת החשמל ועוד.

שימושים רבים יש לדלק אנרגיה ולדלק תחבורה בישראל, אפשר על קצה המזלג למנות את חברת החשמל שמשתמשת בדלקים מאובנים לייצור החשמל, בנזין כדלק אנרגיה להנעת רכבים, סולר כדלק האנרגיה של חימום ועוד. אם נוכל להביא את הפתרונות הטכנולוגיים הקיימים, משולחן הדיונים לשטח, אפשר יהיה להניע רכבים על ידי חשמל שיוצר באנרגיית השמש, להפיק חשמל מתאים סולאריים וממאות של פאנלים סולאריים מותקנים ולחמם מים ואזורי מגורים על ידי כליאה וניתוב של קרני שמש חמימות.

גם בבחינה מעשית של דלק, אנרגיה ויישומים אנרגטיים ופתרונות אנרגיה חלופית, אפשר לראות בבירור שהעולם פונה לכיוון של אנרגיות ירוקות. מעבר ליתרון הסביבתי הגדול של שימוש וקידום של מערכות אנרגיות ירוקות, ישנו חיסכון כלכלי שמתפרס על גבי שנים רבות וכמובן פתרון שמחזיק לאורך זמן. מערכת של תאים סולאריים, עולה כסף רב אבל מחזיקה שנים רבות. אין היא פולטת מזהמים אך דורשת יותר מתחזוקה בסיסית לאורך השנים שהן היא מייצרת חשמל ירוק ונקי.

השילוב המעשי לטובת בריאות הציבור והתייעלות אנרגטית שם את המושגים דלק, אנרגיה ואיכות הסביבה בשורה אחת עם הפתרונות הסביבתיים הנוספים כמו מיחזור, מניעת זיהום ושמירה על ערכי הטבע כמו אדמה ומים. אם נדע להחיל את הפתרונות האנרגטיים לטובת הציבור בישראל ובעולם, נוכל להיווכח שעולם עם חשמל סולארי הוא עולם טוב יותר לנו ולדורות הבאים.