חשיפה ראשונה בתערוכת “קלינטק 2010”:

חום-טק“- מערכת ירוקה לחימום מים החוסכת עד 100% אנרגיה

חברת “אקולוגי-בית המזגן אנרגיה ירוקה” תחשוף לראשונה בתערוכת  “קלינטק 2010″ לאנרגיה נקייה את ה”חום-טק” – מערכת ירוקה לחימום מים החוסכת עד 100% באנרגיה לעומת השימוש בסולר וגז ומאפשרת מיזוג חינם.

ה”חום-טק” הינה מערכת הכוללת משאבת חום מיוחדת שמחממת מים ל 60 מעלות ומבטלת לחלוטין את השימוש בסולר וגז. במקביל לחימום המים מאפשרת המערכת מיזוג ובכך חוסכת עד 100% באנרגיה. עבור מוסדות וארגונים גדולים המחממים את המים באמצעות חומרי בערה כגון גז וסולר, השימוש במשאבת חום מהווה תחליף ירוק שאינו מזהם את הסביבה ומאפשר חסכון של מיליוני שקלים.

רוני ארז, מפתח הפטנט והבעלים של “אקולוגי- בית המזגן אנרגיה ירוקה” מסביר כי הפטנט החדשני שפיתח פועל על פי עקרון המזגן: “מדובר במשאבת חום הסופחת את החום מהסביבה (=מזגן) בשילוב קולטי שמש מיוחדים לטמפרטורות גבוהות ומכלי אגירה בגדלים שונים. המערכת פועלת בעזרת תוכנת מחשב ייחודית שפותחה על ידינו ונשלטת ומבוקרת מרחוק דרך האינטרנט. בזמן חימום המים המערכת מספקת מיזוג אוויר ומחליפה את מערכות המיזוג במקום. עבור מוסדות גדולים כמו בתי מלון, בתי סוהר, בסיסים צבאיים מדובר בחסכון עצום של אנרגיה המונע זיהום אקולוגי וכמובן חסכון בעלויות של מיליוני שקלים בשנה”. ארז הוסיף כי הפטנט עומד בכל התקנים והדרישות של משרד הבריאות כנגד חיידק הליגיונלה הקטלני.

מידע נוסף על סולאר ישראל בקלינטק 2010

פטנט ה”חום-טק” יוצג לראשונה בתערוכת “קלינטק 2010” שתתקיים זו השנה ה-14 ב-29 וב-30 ביוני, בגני התערוכה בתל אביב. בתערוכה צפויים להציג כמאה חמישים חברות מהארץ ומחו”ל מגוון של טכנולוגיות חדשניות בתחום תעשיות הקלינטק. השנה, יוקם בתערוכה ביתן שלם לטכנולוגיות חדשניות. בביתן יחשפו עשרות חברות ומפעלים את הפיתוחים החדשים וההמצאות החדשניות סביב נושא איכות הסביבה.

חיים אלוש, מנכ”ל קבוצת משוב” היוזמת והמפיקה של התערוכה אמר השבוע: “תעשיות הקלינטק הן מנוע הצמיחה הכלכלי הבא של המשק, תעשיות אלו צפויות להצמיח עשרות מקומות עבודה חדשים. הפיתוחים הטכנולוגיים החדשניים של תעשיות הקלינטק הישראליות מעוררות עניין בקרב משקיעים וחוקרים מחו”ל. השנה צפויות להגיע משלחות רבות מחו”ל בהן משלחת מסינגפור, אוקראניה, סין, גרמניה ועוד. מדובר בהזדמנות עסקית גדולה עבור התעשיות הישראליות”.

08.06.2010