על אנרגיה סולארית ויעילותכל מה שרצית לדעת על אנרגיה סולארית כבר דיי ברור. תחום האנרגיה הסולארית הופך בשנים האחרונות מרעיונות מטורפים, מהשקעות זרות וטכנולוגיות לא מובנות לתחום ששייך לכלל. ההבנה של יעילות המערכות של ייצור החשמל הסולארי, מגוון הפתרונות השונים שמוצעים לצרכן, שלל החברות החדשות בתחום וההוכחה שזה עובד גרמו לכולנו לדעת יותר על אנרגיה סולארית.

אחת ההשפעות הגדולות ביותר של האנרגיה הסולארית על חיינו כבר בשימוש שנים רבות וזה כמובן כל דודי השמש שיש לנו על הגגות.להבדיל מייצור חשמל באופן סולארי, המרת אנרגית השמש לחשמל פוטו וולאטי, השימוש לחימום המים בדודים הוא פשוט יותר ובסיסי. קרני השמש החמות מרביצות את האנרגיה על צינורות שמובילים את המים, מחממים אותם ואת המים בתוכם. אותן קרני שמש יודעות לייצר גם חשמל סולארי, שה דורש כמובן מערכת מתוחכמת הרבה יותר.

במערכות סולאריות מחפשים את מירב היעילות שניתן להפיק מאותן קרני שמש. כמו שהן יכולות לחמם גופי מים, הן יכולות להיטמע בתוך תאים מיוחדים, תאים פוטו וולאטיים, ולייצר חשמל שיוזרם לרשת חשמל ארצית. כאשר שנחנו חושבים על אנרגיה סולארית אנחנו חושבים על ייצור חשמל נקי ועל יעילות- זה בדיוק מה שמספקות החברות שמתקינות מערכות ייצור של חשמל סולארי.

על אנרגיה סולאריתגם את המערכות לייצור חשמל סולארי אפשר לחלק לשני חלקים, מערכות לשימוש ביתי ומערכות שמחוברות לרשת החשמל המקומית. חשמל לייצור ביתי מטרתו לשמר את החשמל המיוצר במערכת האנרגיה הסולארית ולהזין באמצעותו את מכשירי החשמל הביתיים. אפשר לראות מערכות כאלו בישובים מבודדים ובבסיסי צבא רחוקים, כל החשמל המיוצר פועל לטובת הצרכן המקומי. גם עמודי תאורה סולאריים שצוברים חשמל במשך היום ומאירים בלילה הם מערכות סגורות של ייצור חשמל סולארי. מערכות שמחוברות לרשת החשמל נפוצות יותר בקרב יזמים בגלל העובדה שזה פשוט עסק כלכלי. המערכות הללו מסתמכות על אנרגיה סולארית ועל חשמל סולארי שיימכר לחברת החשמל. באופן אוטומטי, המערכת מייצרת חשמל נקי ומוכרת אותו לחברת החשמל בעלות של עד פי שלושה מעלות החשמל לצרכן, כך שבמקום לקבל חשבון חשמל חודשי, מקבלים צ’ק מחברת החשמל.

כך או כך, יעילותן של מערכות האנרגיה הסולארית כבר מוכחת בשוק הן כהשקעה ירוקה והן כפתרון אקולוגי לצורך בחשמל. מגוון המערכות מציעות לצרכן מגוון פתרונות שמחירים שונים.