בועדת הכלכלה שהתקיימה בכנסת אור ליום רביעי (12.5) הודיע יו”ר רשות החשמל, אמנון שפירא, על פרסום שימוע למערכות סולאריות קטנות עיסקיות בסוף השבוע הבא.

השמוע המתוכנן מתקים בהתאם למסמך המדיניות של משרדת התשתיות שהתפרסם בחודש פברואר. עד היום, בשל סיכסוכים בין ראש הרשות לשר התשתיות, לא הובא המסמך לכדי יישום. השימוע יהיה למכסה של 200 מגה וואט מערכות סולאריות מותקנות (עד 50 קילו וואט כל אחת). יו”ר הרשות לקח על עצמו חלק מהאחריות לאיחור בפרסום השימוע ותלה את העיקוב הישור מדיניות עם משרד התשתיות. השימוע אמור להסתיים עד סוף יוני, כאשר לאחריו יקבע תעריף חדש למכסה והחברות הסולאריות יוכלו להתחיל ולהתקין מערכות סולאריות. רבים מהלקוחות בארץ מחכים בכליון עיניים למכסה בנוכחית. חברות רבות כבר חתמו על הסכמים עם לקוחות המעוניינים להתקין אך בשל עיקוב בפרסום המכסה לא יכלו ליישם את החוזים.

מתוך 200 מגה וואט במכסה הסולארית נטען כי יכללו גם המכסות שכבר נוצלו בעבר וכי רק 135 מגה וואט יוקצה למערכות עסקיות ו 15 מגה וואט יוקצה לביתיות. מאז הודעת חברת החשמל על סיום המכסה בדצמבר 2009, מושבתות רוב החברות הסולאריות בישראל ונאלצו לפטר עובדים ולהיכנס לקיצוצים ורבות מהן עומדות בפני פשטית רגל.